Hubnoucí ledničky do vestaveb – další slim model na obzoru

Kompresorové lednice jsou u vestaveb oblíbené. Zejména ty užší, do cca 420 mm šířky, které se výstižně označují jako slim. U vestaveb pak jejich malá šířka umožňuje snadné zabudování do nábytku a u některých modelů tvarování kopíruje křivky karoserie oblíbeného vestavbového základu, tedy aut na bázi Fiat Ducato. Většinu modelů lze umístit jak pod kuchyňskou linku, tak i do horní části pro snadnou dostupnost. Pokud je lednice pod kuchyňskou linkou, většinou se dnes situuje do oblasti vchodu.

Výška lednice vhodné pro podstavbu se pohybuje kolem 850-900 mm. Model pro toto použití dnes nabízí více výrobců, jedná se o tyto modely:

  • Dometic, řada 10.4 ve velikost 70 a 90 litrů
  • Thetford, řada T1090 a novější T2090

Novinka u Vitrifrigo

Nově se do řady výrobců zařadí i výrobce Vitrifrigo. Ten doposud nabízel jen velký 140 litrový model Slim150 (název úplně neodpovídá kapacitě). Na letošní výstavě Caravan Salon 2021 ale představil model Slim90.

Zatím jsou k dispozici jen kusé informace, lednice má zpadnout do vozu Ducato a mít:

  • 16l mrazící oddíl (největší v rámci této třídy)
  • mrazící oddíl s ***
  • noční režim (to je standard i u ostatních)
  • rychlé nachlazení (taktéž i u ostatních)
  • dvířka umožňující ventilaci při vypnuté lednici

Další technické parametry, cena ani dostupnost zatím není známa – zajímavá bude klimatická třída, neboť žádná lednice v této třídě (slim nízká) zatím není určena pro klimatickou třídu SN (od 10°C), což použití v dodávkách komplikuje.

Model Slim150 je za příplatek nabízen například ve vestavbách Clever. Zajímavostí jsou dvojité dveře. Spodní kryjí vytahovací box, do kterého lze umístit například láhve s pitím. Omezí se tak otevírání celé lednice i usnadní přístup k níže uloženým věcem – ale lednice jako taková na dvě části vevnitř rozdělená není. Vevnitř se nenachází žádná přepážka a do spodního šuplíku se lze dostat i po otevření horních dveří (pokud tomu nebrání polička)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s