O těchto stránkách

Tyto stránky jsou zaměřeny na obytná vozidla, cestování a vše s tím související. Cílem je nabídnout jedinečné, komplexní a ověřené informace bez rušivých reklam či jiných pokusů o propagaci výrobků a služeb. Zároveň se snažím zachovat co nejjednodušší vzhled stránek a jednoduchou strukturu.

Od března 2020, kdy byl napsán první článek, bylo vydáno několik stovek příspěvků. Náplň je pak značně široká – od vlastních cestopisů až po statistiku registrací obytných vozidel, lze zde najít jak technicky orientované tipy a návody, tak i doporučení vybavení či popis pravidel kempování v té či oné zemi. Pravidelně jsou také přinášeny novinky ze světa karavanových stání, u nás nazývaných stellplatzy (čti štelplacy).

Pokud vás stránky zaujaly a nechcete si nechat uniknout žádné zveřejňované informace, je možné se po zadání emailu přihlásit k odběru novinek. Žádný článek vám tak neunikne a emailové adresy nejsou a nebudou používány k jiným účelům:

Proč název Silver On The Road?

Název Silver On The Road je takový dvoj významový – barva našeho vozu, vestavby Clever na podvozku Citroen Jumper, je stříbrná – a bohužel mé vlasy už zčásti také. Takže český ekvivalent názvu blogu pro ten druhý případ je něco jako ‚Šediny na cestách‚.

Kontakt

kontakt: strimpfl@hotmail.com

O autorovi

Jmenuji se Martin Štrimpfl, žiji v Brně a cestujeme vestavbou Clever VarioKids z roku 2019. Mimo čtyř plnohodnotných míst s pilotními sedačkami i ve druhé řadě je vozidlo je vybaveno naftovým topením Truma 6D, koupelnou se sprchou za otočnou stěnou a kompresorovou lednicí o objemu 90l.

Proč jsme volili zrovna vestavbu?

Vestavbu jsme volili proto, že dvě naše děti už dosáhly dospělosti a jezdí s námi již zřídka (ale jezdí) a to nejmladší se tam v pohodě vždy nějak naskládá. Takže prostorově nám to stačí a vyhovuje nám velká volnost, kterou vestavba skýtá. Samozřejmě, alkovna či celointegrál jsou co do prostoru nedostižné, ale pro nás se jedná o již zbytečně velká vozidla.

Kam jezdíme?

Cíle našich cest volíme podle sezóny a nálady – v létě sem tam moře a častěji hory, v zimě zase hory a mezitím kam se dá – od bazénů až po horské dráhy či výstavy.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com