Držák mobilního telefonu

Umístnění autorádia ve vozech založených na Fiat Ducato a jeho sourozencích (Citroen Jumper a Peugeot Boxer) není zrovna nejšťastnější. Rádio je nejen daleko od řidiče, ale jeho displej se během dne leskne, tedy v závislosti na úhlu a intenzitě venkovního světla. Už jen z tohoto důvodu, a po zkušenostech s různými vestavěnými navigacemi, jsem věděl, že od rádia budu požadovat jen dvě věci:

  • aby hrálo a bylo schopné přehrávat MP3
  • aby mělo displej dostatečně velký pro zobrazení obrazu z kamer

Rozhodně jsem nechtěl žádné pokročilé funkce, jako DAB či navigace. Zatímco pro občasný pohled dozadu se dá špatné umístnění autorádia zkousnout – ostatně se tak stává většinou jen při couvání, smysluplné používání navigace dle mého názoru a zkušeností možné není. Navíc jsem asi až nezdravě závislý v tomto ohledu na svém mobilním telefonu, zvykl jsem si zkrátka, že tam najdu vše co potřebuji. Od map, stellplatzů a kempů až po otevírací dobu obchodů.

Takže i pro navigaci používám mobil a mám jej uchycený pěkné blízko volantu a v dosahu mých prstů. Chtěl jsem se vyhnout i jakémukoliv vrtání do plastu, jaké základ jsem tedy volil konzoli Brodit. Konzole Brodit používám všude a jsem s nimi velmi spokojen. Ano, jedná se o poněkud dražší řešení, zato ale skvěle pasují do interiéru vozu a perfektně drží – zkrátka slouží přesně tak, jak očekávám. Obvykle lze Brodit konzoli umístit nad výdech vzduchu, tedy v zimě je nutné pamatovat na odklonění proudu teplého zimu od telefonu, v létě je naopak přístroj chlazen a nepřehřívá se.

Koupil jsem tuto sestavu:

  • PBR-855085 Brodit ProClip montážní konzole pro JUMPER na střed, 540 Kč
  • PHR-047 Herbert Richter Mini PDA Gripper 2 držák pro telefony o šířce 59-89 mm, 280 Kč
  • PHR-110 Herbert Richter adaptér pro pevnou montáž s otočným kloubem o 360°, 300 Kč

Celkově za 1.116,- Kč, vše kupováno v obchodě Sunnysoft.

Pro napájení jsem uvažoval o montáži vestavěného USB někam vpravo od přístrojové kapličky, nakonec jsem ale zvolil jednodušší řešení, přivedení kabelu od adaptéru, zasunutého do 12V u sedadla spolujezdce.

Pro uchycení kabelu k palubní desce jsem použil klipsy, co mi zbyli po instalaci videokamery. V budoucnu asi tu zásuvku namontuji. ale zatím mi to stačí takto a kabel nijak v interiéru neruší.

Co se týče finálního umístnění telefonu, je v ideální pozici. Lze na něj snadno dosáhnout při řízení a naklonění displeje lze upravit tak, že je vždy perfektně viditelný z místa řidiče. Nijak nepřekáží při řazení, na následujícím obrázku je zařazena zpátečka:

Telefon lze i lehce vyjmout z držáku. Je tedy možné jej během jízdy předat spolujezdci, pokud je potřeba nějaká aktualizace trasy či je nutné vyhledat zastávku a podobně. Stejně tak na něj lze v pohodě dosáhnout prsty:

Přitom je stále viditelný a natočený na řidiče – všechny fotky byly foceny zhruba v úrovni hlavy:

Výdech vzduchu lze stále používat a navíc je telefon díky němu zejména v letních měsících, kdy přes přední sklo pere slunce, stále chlazen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s