Vestavba – drobnosti kolem místa řidiče

Komentářů:

3

USB a audio vstup místo zapalovače

Autorádio, které jsem si vybral, nemá čelní USB vstup. Ten je vyveden dozadu, konektor je spolu s s ostatními na zadním panelu autorádia Koupil jsem si tedy USB zásuvku, u spolujezdce jsem odstranil zapalovač na 12V z předního panelu a USB zásuvku, kombinovanou s audio/video vstupem jsem zamontoval na jeho místo.

Pěkný video návod jak uvolnit kryt a dostat se k zapalovači, je na youtube. Je to sice pro UK verzi, tedy s obráceným místem řidiče, ale lze jej použít i pro verze s řízením vlevo:

Hudbu a audio knížky mám pak na USB discích Verbatim Store’n’Go Nano, jsou malé, s nálepkou s číslem, aby se v tom dalo vyznat.

https://usb-flash-disky.heureka.cz/verbatim-store-n-go-nano-32gb-49822/

Autorádio má také vstup pro externí mikrofon, ten byl k autorádiu dodán. Kabel je dostatečně dlouhý, cca 3m, takže je možné vést jej pod volantem a poté krytem bočního sloupku k horní hraně okna a zde jej fixovat pomocí 3M lepící pásky na čalounění přímo proti řidiči.

Více kamer na jeden vstup

Vzadu mám dvě kamery, jednu pro couvání, snímající jen záď vozu a bezprostření okolí, druhá snímá dění za vozem do dálky a je to spíše náhrada zadního zrcátka, které ve vestavbě chybí. Plánuji ještě jednu kameru, umístněnou dole, která by mi pomáhala najet přesně nad výpusť pro šedou vodu.

Autorádio má ale jen jeden video vstup. Obstaral jsem si tedy přepínač videosignálu, 4in/1out. Vešel se za autorádio v palubce – místa je tam dost a přepínač je napájen z přívodu k autorádiu.

Přepínání mezi zdroji lze ovládat pomocí dálkového ovladače. ten mám uchycen na boku volantu.

Jednotlivé kamery lze snadno přepnout či vypnout/zapnout prsty z volantu

Přepínač jde sehnat v různém provedení na internetu, z českých eshopů například na: https://www.tuningautodoplnky.cz/car-gsm-audio-elektro/multimedia-kamery-navigace/multimedia-prislusenstvi/rozbocovace-prepinace-ost/inteligentni-video-prepinac-4in-1out___S-80337

Úprava tlačítek

Vstup do menu palubního počítače, tlačítka na řízení sklonu předních světel ,zapínání mlhových světel a pro pohyb v nabídce palubního počítače se v Ducato a klonech nachází na nepříliš vhodném místě, alespoň mne zakrývá výhled na tato tlačítka volant a jen pomocí hmatu se to ovládá špatně, občas jsem zapnul/vypnul něco jiného, než jsem chtěl. Zejména při jízdě na podzim, kdy jsou mlhy častější.

Na tlačítka jsem tedy nalepil proužky suchého zipu a hmatové ovládání je hned citelně lepší a mlhovky lze zapnout bezpečně hmatem, i když na samotné tlačítka kvůli volantu nevidím.

 1. Souhlas, ze na ta tlacitka mlhovek apod. neni pres volant vubec videt. Ten napad se suchym zipem je dobry! Asi se do toho taky pustim. Diky za tip!

  To se mi líbí

  1. Martin Strimpfl avatar
   Martin Strimpfl

   Není zač. Mne se to osvědčilo hlavně na podzim a z jara, kdy se objevují mlhy. Cesta po Vysočině je pak neustále zapínání a vypínání mlhovek a ty tlačítka byla zkrátka tak nějak nevýrazná, tak jsem to vyřešil takhle. Zdá se mi, že tahle auta byla asi navrhována pro osoby menšího vzrůstu a ne s příliš ohledem na ergonomii 🙂 – ale zase na druhou stranu si s tím jde pohrát a nějak to pořešit.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: