Cesty obytkou po ČR – tipy na plánování

Komentářů:

0


(aktualizace 29.7 – koupaliště a kvalita vody)

Tenhle rok asi strávím hodně v ČR, tak pro zajímavost, tady je pár tipů na zajímavé webové stránky týkajících se cestování. Od seznamu studánek, až po hrady, rozhledny a vyhledávání míst na přespání s obytným vozem. U mnoha stránek je možné si i stáhnout aplikaci do mobilu.

Doporučuji také stránku věnovanou použití Mapy.CZ pro plánování výjezdů a pobytů.

Pitná voda a jídlo

 • Seznam studánek a veřejných zdrojů vody: https://www.estudanky.eu/mapa
  Funkční registr studánek v ČR. Pokud se chcete vyhnout žádání o pitnou vodu na čerpacích stanicích či jinde a nebo cíleně nejezdíte do kempů, můžete si tady najít vhodnou studánku či zdroj pitné vody. Ne všechny studánky a zdroje jsou dostupné autem, natož obytným. Navíc budete minimálně potřebovat konev či podobné vybavení na doplnění vody do nádrže. Hadice vám bude pravděpodobně k ničemu.
  Studánky a prameny lze vyhledávat i přes Mapy.cz, ale tady ke každému zdroji najdete i podrobnější informace a tipy.
 • Nějaké ne moc obsáhlé informace obsahuje také https://www.mapotic.com/voda-na-cestach

Výlety

 • Turistické mapy https://mapy.cz/
  Spolehlivou klasikou jsou mapy.cz. Pro turistu asi nejlepší volba nejen pro ČR. Lze si zde vyhledat také většinu informací poskytovaných specializovanými weby, například studánky, rozhledny, hrady a další Jen to zkrátka není tak komfortní jako u specializované aplikace či webu. Ale na plánování výletů je to nepřekonatelné, grafické pojetí je velmi dobré a přehledné.
 • Plánuj výlet na https://www.planujvylety.cz/
  Nevíte, co je v okolí msta vašeho pobytu? Pak na téhle stránce naleznete mapu s přehledem místních zajímavostí, památek, sportovních zařízení. Pokud zkombinujete s turistickými mapami od Seznamu, dostanete perfektní nástroj pro plánování výletů. Nejsou tam všechna místa, na mapách seznamu je jich k nalezení více, přesto je tenhle web takový přehlednější
 • Hrady a zříceniny https://www.hrady-zriceniny.cz/
  Věděli jste, že je u nás více jak 1600 hradů, zřícenin a podobných historických objektů? A najdete je za tímhle odkazem. Stránky mají mírně archaický vzhled, ale obsah je aktuální. Vyhledávat se může například přes okresy a nebo přes mapu:
 • Místopisný průvodce po ČR https://www.mistopisy.cz/
  Téměř všechny turistické cíle na jednom místě. Škoda jen špatného ovládaní jak webu, tak i mobilní aplikace.
 • Rozhledny http://www.rozhlednovymrajem.cz/
  V některých místech vypadá naše krajina jako kdybychom se vraceli před vynález elektřiny, telegrafu, telefonu a internetu a komunikaci by měli zajišťovat rozhledny, respektive lidé pomocí vlajek. Z vrcholu jedné je často vidět na další – naše země je poseta stovkami rozhleden a vyhlídek. Seznam se nabízí na těchto stránkách, spolu se stručnými informace ke každé z nich.

Koupání

Kde zůstat přes noc

 • park4night https://park4night.com/carte_lieux
  Podobně jako mapy.cz jsou klasika a nezbytnost pro turisty, je tahle apka a web klasickým pomocníkem pro vyhledání místa,, kde strávit noc. Mobilní aplikace je trochu vhodnější, nabízí i překlady jednotlivých recenzí do našeho jazyka, což web aplikace ne moc dobře zvládá v případě, že jsou komentáře v různých jazycích.
 • mapy.cz https://mapy.cz/
  Aplikace mapy.cz jde použít i pro hledání místa na přespaní. Typickým místem, kde lze najít přes noc klidné místo, jsou v Česku hřbitovy. Stačí do vyhledávače zadat „hřbitov“ a ukáží se místa v okolí. A to více míst než přes google, viz:

Další užitečné odkazy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: