Horské dráhy, mrakodrapy a moře

Komentářů:

0

Stručný itinerář toho, co lze narvat do pár dnů:

 • posádka: jeden dospělý, tři děti 9-12 let, Citroen Jumper, vestavba Clever
 • tři zábavní parky – Tripsdrill, Heide Park, Hansa Park
 • tři koupaliště
 • moře (Balt)
 • voňavá historie (Lübeck)
 • mrakodrapy (Frankfurt)

1.den

Výjezd z Brna kolem deváté. Oběd a doplnění nádrže na Rozvadově. Poté Německo. Pozdě odpoledne příjezd do Bönnigheim . Nákup čerstvého pečiva a dobrot na příští den v parku. Večer až do zavíračky na místním koupališti (večerní vstupné pro dospělého 2.6€ a pro mládež jen 1.6€).

Je zde i stellplatz pro cca 4- 6 aut – bylo zde místo, ale rozhodli jsme se být blíže parku. Jinak tohle místo pro stání obytek vypadá dost frekventovaně a nejsem si jist, jestli jsme jen neměli štěstí – na naše opuštěné místo najíždí za námi ihned jiná obytka.

Přejezd na parkoviště parku. V 11:20 v noci probuzení od místní ochranky, prý se zde nesmí přes noc stát. Chlapík je ze Španělska, chvilku pokecáme a nakonec poradí místo o pár set metrů dále pod kopcem Michaelsberg . Přejíždíme a do rána spokojeně spíme.

2.den

Ráno probuzení a výlet na místní vrch, ze kterého je výhled na celý park a vinice kolem. Snídaně a přejezd na parkoviště, kde už jsme byli předešlý den. Téměř celý den v parku. Tripsdrill je jeden z nejstarších parků v Německu a jeho začátky sahají do první poloviny dvacátých let – v roce 1929 to byla výletní restaurace se skluzavkou a pár dalšími atrakcemi. Nyní je jich přes 100 – a otevírají se postupně během dne, ty žádanější až kolem poledne. Sjeli jsme jak horské dráhy, tak ty vodní. Fronty střední – nečeká se dlouho, ale trošku přeci jen ano. Hlavní atrakce:

 • vystřelovací dráha Karacho, jejíž vozík zrychlí na 100 km/h za 1.6 sekund
 • dřevěnka Mammut – v celém Německu je jich jen pár, tato je spíše menší s výškou 30 metrů.

Večer odjezd k Frankfurtu, stojíme na P+R před zelenou zónou a jedeme vlakem do města. Těsně před západem slunce jsme na střeše mrakodrapu Main Tower a užíváme si tmavnoucí oblohu a rozsvěcující se světla velkoměsta. Ke vstupu použito tzv. family vstupné za €19 – nikoho nezajímalo, jestli jsou všichni kluci moji.

Návrat vlakem a jízda směr Heide park (Soltau). Cestou zastávka v Burger King na jídlo. Noc na parkovišti sportovního centra mimo dálnici, spolu s námi je zde ještě jedna obytka, mizí ale ráno dříve než my. Místo nalezeno před Park4Night.

3.den

Snídaně, jízda do Heide Parku, po cestě se obloha občas mračí, sem tam i hustě prší. Ale před parkem se vyjasňuje. Kupujeme vstupenky s 50% slevou – slevové akce na tenhle park jsou běžné, bývají na různých výrobcích a nebo i na stránkách parku. Vstupenka tedy stojí cca €24.

Pro obytky je dedikované parkoviště, obrovská polotravnatá plocha (asfaltové silničky, zpevněný trávník). Plno místa na zaparkování – vrchol sezony je na konci srpna minulostí. Cena €6.

Během dne pár přeháněk, ale jinak super – nízká návštěvnost. Park má plno adrenalinových atrakcí a co do počtu adrenalinových drah patří k tomu nejlepšímu, co lze v Německu nalézt:

 • Flug der Dämonen – horská dráha s vozíky zavěšenými na bok od dráhy. Délka téměř 800 metrů, výška 40 metrů, rychlost 100 km/h s několika inverzemi. Lze si vybrat křídlo, každá jízda je tak jinák. Doporučuji jet nejméně dvakrát, pokaždé na jiném křídle.
 • Krake tzv. „Dive coaster“ – horská dráha padající kolmo dolů do chřtánu nějaké mořské potvory.
 • Desert race – vystřelovačka, zrychlení na 100km/hod. za neuvěřitelných 2,4 sekundy s přetížením 4G!
 • Colossos – největší dřevěná horská dráha v Evropě. Znovu otevřená po dlouhé odmlce a mírně vylepšená, na konci jízdy čeká překvapení.
 • Scream – kdysi nejvyšší Gyro-Trop-Tower na světě – nyní překonaná novinkou v Hansa parku. Volný pád z výšky 71 m rychlostí kolem 100km/hod.
 • Limit – několik loopingů na zavěšené dráze v rychlosti cca 80km/hod. Jen je tahle dráha docela stará a je to na ní vidět, respektive cítit. V Energylandii je modernější verze nabízející mnohem lepší zážitek

Večer uděláme servis, na parkovišti u parku je takový jednoduchý servis point – doplnění vody a vylití WC.

Jízda směrem k Hamburku, po cestě ještě zastávka v bazénu v Schneverdingenu kousek od parku. Mají tam perfektní vnitřní skákací věž a tobogán, takže o zábavu postaráno. Vstupné je lidové, €4 dospělý, €2.5 dítě.

Vyhnuli jsme se tak i pravidelné večerní zácpě na dálnicích kolem Hamburku a posádka se vyřádila do sytosti. Pozdě večer (spíše tedy v noci) dojezd do caravan parku u moře, zaparkování, připojení na hodiny a dobití baterií (parkovné €12.50, elektřina 2 kWh za €1) – parkovné se platí až ráno v kanceláři

4.den

Ráno snídaně, kluci ještě stihli krátkou návštěvu moře, nákup v obchodu na další dny a přejezd na parkoviště před parkem. Obytky mají vyhrazenou sekci parkoviště, platí se na 24 hodin a to €6 – při příjezdu dá obsluha kartičku s časem příjezdu a platí se první den.

Je pátek a obsazenost parkoviště slibuje nízkou návštěvnost. To se vyplňuje. Je to jediný německý zábavní park ležící přímo na břehu moře a jeden z mála evropských, které se touto výhodou mohou pochlubit. V teplých letních měsících se tak dá návštěva tohoto parku spojit s koupáním v moři, i když vody Baltu nepatří k nejteplejším a nejde jej porovnávat s Jadranem.
Park nebyl zaplněn návštěvníky a čekací doba na atrakce byla buď žádná a nebo jen pár minut.
Hlavním lákadlem parku jsou tři atrakce :

 • Fluch von Novgorod (Kletba Novgorodu) – vystřelovačka, zmáknutá k dokonalosti. Výška 40 metrů, rychlost 100 km/h,doba jízdy téměř dvě minuty.
 • Schwur des Kärnan (Přísaha Karnana) – jedna z top drah v Evropě začínající v hradní věži vysoké 73 metrů, rychlost téměř 130 km/h, délka dráhy 1300 metrů. Musí se zažít.
 • Highlander – padací věž, naprostá novinka parku pro rok 2019, překonává výše zmíněný Scream z Heide parku o pár desítek metrů.

Ačkoliv se to z rozlohy parku nezdá, je to nádherný park se skvěle provedenými horskými drahami. Přísaha Karnanu patří mezi špičkové dráhy – nemá cenu popisovat, co vše během jízdy zažijete, ale je toho dost – tahle dráha kombinuje vše do jedinečného celku a rozhodně se nebudete ani chvíli nudit. Naschvál nepíši, co jízda zahrnuje – tuhle dráhu si zkrátka musíte vychutnat sami.

Večer po zavíračce návrat k autu, přehození výbavy a hejdy do dalšího bazénu naproti přes silnici (večerní vstupné €2.8 dospělý, €1 dítě). Večeře v autě

5.den

Snídaně, půl dne u moře – do parku se zatím valí doslova davy, ještě že jsme tam byli včera. Moře je lepší a jsme tam až do poledne. Jen vstup na pláž je placen, lísteček se kupuje v automatu před vstupem z dlážděného chodníku. Je to jen pár eur. Moře je ale nad očekávání teplé a mělké, písek nemá chybu.

Z parkoviště odjíždíme s cca více než dvouhodinovým přetažením času stání, ale nikdo to neřeší – závora tady není a pracovník ostrahy jen pokyne, abychom jeli.

Přejezd k Lübecku, zaparkování na jednom z parkovišť obklopujících centrum. Prohlídka města hodně poničeného během náletu v 2.sv. válce, nakoukneme i do muzea marcipánu (zdarma, jen asi nikdo neodolá si něco na zub koupit dole v obchodě). Zpestření procházky městem – flashmob akce s písničkou od Queen před historickou hansovní bránou do města (mimochodem, její kopie je vstupní branou do Hansa parku).
Servis u místního obchoďáku CITTI park – vylití šedé vody, nádrž už byla nadoraz. Odpoledne odjezd z města, cesta trochu bokem, dálnice jsou dle rádia i navigace ucpané. Prohlídka vodního mostu u Magdeburku, večeře v Burger Kingu, nocovaní na kopci nad Míšni.

6.den

Ráno snídaně a potom jízda domů, před polednem jsem zpátky v Brně.

Poznámky & postřehy:

 • večerní koupání ve veřejných bazénech citelně snižuje celkovou spotřebu vody a posádka je pak unavena a usíná bez řečí
 • Burger King je dobrá alternativa, pokud nemáte čas či chuť moc vyvařovat. A navíc zábava, pokud si najdete provozovnu s Coca Cola Freestyle – neomezené pití namíchané dle vašeho výběru. WC kazetu ale vyprazdňujte raději častěji, aby byla vždy připravena pro další dávku.
 • připojení na elektřinu u Baltu by nebylo vůbec nutné, pokud bych neměl závadu na dobíjení – relé nespínalo

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: