Jak si kdo ustele, tak si i lehne

Komentářů:

0

Výběr lůžkovin do obytňáku je pro někoho důležitý a pro někoho zase ne. Dají se tam dát běžné peřiny z domu – což není špatné, ono to totiž také něco stojí, jak píši níže. Ale pokud chcete mít auto připravené na cestu bez nutnosti velkého přenášení, hledání a kombinování, je lepší si pořídit lůžkoviny přímo pro něj.

Co jsme vybrali

U nás padla volba na celoroční přikrývka a polštář s vyplní Tencel , k tom pružné prostěradlo s elastanem – kupované v obchodě prikryvky.cz od Ivety Mičkové. Rozměr přikrývky 140*220cm. Máme radši delší peřiny, proto ten rozměr o dvacet centimetrů delší než je běžné.

Jako ochranu matrace pak výrobek z Ikea, chránič GÖKÄRT.

Povlečení samozřejmě krepové, komu by se chtělo to žehlit. Výběr byl těžký, mělo to tak nějak celkově ladit do interiéru a přitom být univerzální, žádné pravidelné vzory, jednolité barvy a podobně – zkrátka vybrat si vzor je dost těžký úkol 🙂

Celkově, za povlečení pro čtyři nocležníky se utratilo:

Celkem tedy za 10.726,- Kč

Co se nepovedlo

Polštář – rozměr 70*90 je zkrátka moc velký a šířka postele ve vestavbě malá a nedalo se na něm/ s ním pohodlně spát – není to zkrátka jako běžná postel, ale spí se mezi dvěma stěnami. Takže nakonec vyřešeno koupi polštáře v Kauflandu, rozměr 80*40cm – naprosto ideální rozměr, cena 180,- Kč kus. Mít tuhle zkušenost, koupím si jen přikrývky, nikoliv celý set – ony nejsou ty polštáře v tom setu zadarmo a šlo ušetřit cca něco přes dva tisíce (korun českých).

Akce POLŠTÁŘ MIKROVLÁKNO za 179,90 Kč | Kaufland | 6. 5. - 12. 5 ...

Zhodnocení

Vlastní volba přikrývka byla dobrá, spí se s ní komfortně jak v teple italské pláže, tak v zimním středisku uprostřed Alp. Délka je super.

Barevná kombinace – hledal jsem spíše nějaké barevně laděné do šeda, ale hnědá nám do interiéru také pasuje. Povlečení dříve stálo 520 Kč kus, nyní je už za 870 Kč. Lze si porovnat, jak vypadá reklamní fotka a skutečnost:

Je mi jasné, že šlo vše asi pořídit levněji, zejména za set s polštářem se mohlo ušetřit. Ale samozřejmě se ty polštáře nevyhodili, přesunuli se do domu a slouží tak jinde. I samotné přikrývky se dají koupit jinde za nižší cenu, ale s výše zmíněným obchodem byla předchozí dobrá zkušenost a navíc je na Vysočině, pro kterou máme rodinnou slabost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: