Slevy

Komentářů:

0

Cestování obytným vozem není levné a tak tady je pár tipů jak jej trochu zlevnit. Pár doslova, jsou jen dva – levnější palivo a slevová karta pro kempy ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku.

Pohonné hmoty

Protože raději tankuji jen „lepší“ pohonné hmoty, tak navštěvuji zpravidla jen čerpací stanice OMV, Benzina a Eurooil. Zde jde koupit nafta bez bio složky a nebo podstatně vylepšená – tankuji toto palivo také kvůli naftovému topení.

U Benzíny jde koupit naftu Verva Diesel. A také pořídit slevovou kartu:

Karta Benzina : Tank Karta Easy

V kostce:

  • Lze pořídit online a nebo na benzínce.
  • Pořizovací cena: 30 Kč, platnost 10 let
  • Sleva: cca 1Kč na litr Verva Diesel či jiného prémiového paliva, 50-60 haléřů na ostatní palivo

Nevýhody:

  • PIN nejde změnit, musíte si tedy pamatovat ten přidělený. Tohle považuji za nejhorší vlastnost karty.
  • Pokud se rozhodnete pořídit kartu tak, že vám ji zašlou poštou, je to všechno poněkud těžkopádné. Napřed musíte zaplatit, pak přijde karta a nakonec doporučenou poštou přijde PIN. Lepší je tedy koupit přímo na benzínce – i tak je ale nutná registrace na webu.
  • Musí se držet určitá hotovost na kartě a nebo dobíjet před platbou. Probíhá to asi tak, že si zjistíte zůstatek (nebo požádáte obsluhu), poté kartu na benzínce dobijete (u obsluhy) a následně kartou zaplatíte. Takže to není úplně nejrychlejší a obsluhu na chvilku zdržíte. Další možnosti si je kartu dobít převodem, to trvá asi několik hodin od poslání z vašeho účtu a v tomto případě držíte na kartě své peníze.
  • Sleva se liší na každé čerpací stanici, aktuální seznam stanic akceptujících kartu a výši slevy si lze ověřit zde.

Kempy

Různé slevové karty jsou popsány všude možně, osobě jsem používal ACSI a mimo sezónu je to docela dobrá karta. Více o různých kartách je k nalezení:

Karta zcela zdarma – Slovinsko, Chorvatsko

Avtokampi camping card – počin Slovinců, slevová karta do kempů především ve Slovinskou a Chorvatsku. Zapojeno je ale i pár kempů v Černé hoře a Srbsku – celkem 205 kempů. Výhodou téhle slevové karty je cena – je zdarma, na počkání po vyplnění formuláře na internetu. Obratem obdržíte kartu.


Ostatní karty většinou stojí několik stovek korun na sezónu. Výhodnost slevy je třeba zvážit, neb zejména v Chorvatsku lze najít i levnější kempy, například:

  • rodina 2 dospělých, 2 děti do 14 let, by v Camping Aminess Sirena normálně zaplatila €87 (to je ale brutální cena), karta to sníží na €85 eur. Výhodněji to vyjde v září, kde by cena u pultu byla €56, s touto kartou „jen“ €41.

Karta je tak asi vhodná zejména pro cesty po Slovinsku, kde sníží cenu za osobu obvykle o 10%, tedy například z €10.50 na €9.975 v sezóně a z €9 na €8.10 mimo sezonu. Ale slevy se liší kemp od kempu, někde se nabízí sleva 5-10% v hlavní sezóně a fixní cena za dva dospělé a místo mimo sezónu (například €20)

Mimochodem, na portálu Avtokampi.si naleznete také seznam kempů, seznam STPL v Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku a také turistické informace.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: