Slevy – zábavní parky

Komentářů:

0

Jak získat slevu na pohonné hmoty a na kempy v Chorvatsku a Slovinsku jsem už popsal, tady je pár dalších tipů, tentokrát na zábavní parky. Ty asi letos moc nepofrčí, zatím je většinou jízda na většině atrakcí podmíněná rouškou, což podle mého návštěvnosti moc nepřidá.

Přehled slev

Neustále aktualizovaný přehled slev do zábavních parků lze nalézt na této webové adrese: https://www.freizeitparkdeals.de/

Nabídek je zde mnoho, je dobré se tedy soustředit jen na parky, které máte v úmyslu navštívit. Pro snadnější orientaci je tedy lépe použít vyhledávání a zadat název parku, který máte v úmyslu navštívit. Tipy na slevy jsou různého druhu – ať už upozornění na probíhající akce v parku, až po zprávu o tom, že nějaký výrobek obsahuje slevový kupón do parku.

Takový slevový kupón jsme například využili minulý rok v Heide parku – cestu popisuji v článku Horské dráhy, mrakodrapy a moře (včetně popisu míst ke stání a servisu). Koupě výrobku navíc není obtížná, stačilo se zastavit cestou v daném obchodě a koupit si daný výrobek. Jeden rok šlo koupit tyhle výrobky i v Makru v ČR.

Merlin karta

Do parků skupiny Merlin si jde koupit slevovou kartu platnou jeden rok po vydání. Kartu lze zakoupit na webu, při koupi si vybrat místo vyzvednutí (což je obvykle zábavní park a nebo jiná podobná atrakce), doba platnosti začíná běžet až okamžikem vyzvednutí.

Kartu jsme v minulosti využívali, když děti byli ještě mladší. Pro představu, tady je přehled, kolik by to stálo, pokud bychom si tenkrát kupovali jednotlivé vstupy – přičemž jsem počítal s tím, že by se lístek kupoval s předstihem on-line. Přímo na pokladnách jsou pak ceny vyšší o minimálně 20%. Měli jsme 4 Merlin karty, tenkrát ještě nebyli rozděleny na Standard a Premium jako dnes:

 • €90 za 3 * Heide Park
 • €80 za 2 * Legoland Billund
 • €75 za 3 * Legoland Gunzburg
 • €30 za 1 * Gardaland
 • €30 za 1 * Legoland Discovery Center Berlin a Oberhausen
 • €5   za 1 * Adventure Park Oberhausen
 • €45 za 1 * Sea Life Oberhausen, Berlin,Timmendorfen Strand
 • €30 za 1 * Madam Tussauds Viden a Berlin
 • €15 za 1* Hamburg Dungeon 15

Celkově jsme uskutečnili návštěvy za €1285 – a za karty zaplatili v roce 2013 €185 (ano, tahle levné to tenkrát bylo, dnes by stejná sada čtyř karet Premium stála €420) – takže celková  sleva byla ve výši 85%. Navíc jsme využili i slevy na kemp  v německém  Legolandu – ten je zážitkem zejména pro menší děti. Ale ani ty starší se nenudili – kemp je takovým svérázným pokračováním parku, s mnoha dobře vybavenými hřišti.

Poznámka k výběru mezi kartou Standard a Premium – pokud vám stačí Standard, kupte ji všem, sobě kupte Premium – dostanete tak parkování zdarma, slevu na fotky a v obchodech s cetkami.

Poznámka k Legolandu v Německu – při koupi ubytování (hotel, chatky, tepee, kemp) dostává dospělý vstup na dva dny do parku za cenu jednodenního a všechny děti do 11.99 let mají vstup zdarma. V roce 2018 jsem tak vzal 5 děti do parku a celkově třídenní výlet vyšel na €115 – tři noci v kempu, dva dny v parku, šest osob (jeden dospělý, pět dětí). V roce 2020 tohle platí asi po celý rok, v předchozích letech byla tahle nabídka dostupná při rezervaci v únoru/březnu, ale objevovala se často i mimo.

Lokální akce

Z Itálie mám zkušenost s parkem Mirabilandia – při ubytování v okolí lze v místě před sezónou (zpravidla začíná první týden v červenci) zakoupit třídenní vstupenku do parku za cenu jednoho dne, děti do 10 let jsou pak zdarma. Nám se osvědčil kemp Ramazzoti, zvýhodněné vstupenky jsem dostali na recepci. A moře bylo hned vedle.

Kde přespat

U hodně zábavních parků bývá už dnes parkoviště pro obytky. Mám vyzkoušený kemp u Legolandu (park je přístupný vlastní branou po cca 500m cestě lesem), pak ještě kemp u Europa parku (opět, park je dostupný pěšky a samotný kemp je podobně jako v Legolandu zážitkem sám o sobě), Heide parku (parkoviště s WC a vodou) a Hansa Parku (parkoviště, žádné služby).

Na kemp v Legolandu je pro držitele karty sleva (cca 15%) , ale kemp je hooooodně populární, doporučuji rezervaci předem. Pošlou pak mailem kód, ani se tak nemusí na recepci a vjíždí se přímo do kempu.

Kemp v Europa parku – byli jsme mimo sezonu a nezdálo se, že by byla potřebná rezervace, vjezd a výjezd automatizován – stejně byste museli někde parkovat, takže ta cena za noc a den není tak hrozná a zážitek super. Cena kempu je v roce 2020 €40 – pro porovnání, v roce 2015 jsem platil €27

Parkování v Heide Parku – Premium držitel karty by měl mít parkování v ceně

Další tipy jsou k nalezení na All4Camper:

Kdy jet

Při plánování návštěvy je lepší vynechat prázdniny a víkendy. Vyplatí se zjistit si termíny školních prázdnin v dané zemi či spolkovém státě a těmto termínům se vyhnout. Odměnou bude nezaplněný park a krátké či žádné fronty – více si ho tak užijete, teda alespoň mne to baví více – stání ve frontách není zrovna moje oblíbená kratochvíle.

Pokud se vám to ale přihodí a osud vás přivede do parku uprostřed nejrušnější sezóny, není vše ztraceno. Máte tyhle možnosti:

 • koupit si tzv. express pass – kde máte prioritní vstup na určité atrakce (bývá ale často stejně drahý nebo i dražší než denní vstupenka)
 • pokud atrakce nabízí oddělené fronty pro jednoho, tzv. single rider line/track, a nevadí vám, že nepojedete spolu, využijte je. Moje děti takhle sjeli dráhu Red Force ve Ferrari Land pětkrát za hodinu a to tam byla dvouhodinová fronta.
 • naplánujte si pečlivě návštěvu, hned po otevření je dobré jít přímo k top atrakci a sjet si ji jako první. Zpravidla tam nebývá fronta. Další menší útlum je kolem oběda. Před zavřením se postavte do fronty na atrakci, která vám ještě zbývá.

Kam jet

Do zábavních parků se jezdí většinou s dětmi. Je dobré zohlednit jejich věk. Jsou parky vyloženě vhodné pro menší děti a naopak parky, kde se budou bavit především odrostlejší potomci.

Klasickým případem parků vhodných pro mladší je Legoland. Naopak park spíše pro starší je Heide park. Parky jako Europa park, Gardaland či Hansa uspokojí asi všechny věkové skupiny.

Tajný cenový tip je park Energylandia v Polsku, více třeba zde: Energylandia – skvělý zábavní park v Polsku a nebo v mém dalším příspěvku Jak jsem potkal Polsko.

Mapku všech parků v okolí ČR pak naleznete na:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: