Omnia – křupavé pečivo po ránu

Komentářů:

0

Troubu či pečenku Omnia lze použít i pro přípravu čerstvého pečiva po ránu, kdy kolem není žádný obchod, natož pekařství. U nás v ČR navíc moc pekařství není. Vždy se mi vybaví jedna menší bretaňská vesnička, kde nás během uslzeného rána vůně čerstvého pečiva doslova vtáhla do místního pekařství a čerstvé pečivo doslova rozzářilo den i přes mokré a chladné zdivo zdejších domů.

Omnia sice takovou moc nemá, ale nějaké to pečivo po ránu připravit umí. V Kauflandu je možné koupit housky na dopečení, obvykle jsou k nalezení někde v částí nabízející pečivo. Cena za balení šesti housek o hrubé hmotnosti 300g je 19 Kč.

Balení je trvanlivé, vydrží obvykle 6 až 8 týdnů. Stačí je tedy uložit do vozu – nejsou tam žádné zvláštní nároky na skladování mimo uchování v suchu a mimo přímé sluneční světlo. Pokud je pečivo potřeba, balení se otevře, housky se vyskládají do trouby na mřížku. Při cca 200 C se pečou asi 15 minut (na obale se píše 10, ale je lepší to tam nechat déle). Jedinou nevýhodou je, že v balení je 6 kusů, do pečenky se vejde 5. Jeden kousek zbyde a buď se nechá na později (otevření balení neznamená, že musíte obsah ihned spotřebovat) a nebo se otevře další balení a upeče se další dávka – tyhle věci mizí po ránu ze stolu docela rychle.


A pak stačí jen vyjmout a podávat. Blíží se to spíše rozpékaným mraženým polotovarům než pravému pečivu, ale pořád lepší než starý rohlík či houska.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: