Slevy – Rakousko v létě

Komentářů:

0

Aktualizace: (25.6 – popis Montafon-Brandnertal upřesněn a rozšířen)

Další volné pokračovaní o slevách. V předchozích dílech už bylo zmíněno:

V Rakousku se v jednotlivých spolkových zemích nabízí pro letní sezónu slevové karty. Díky nim lze ušetřit zejména za lanovky, návštěvy muzeí, zahrnuty jsou často i placené cesty v horách. Přehledný seznam karet naleznete přímo na rakouských info stránkách.

Problém pro bydlíkáře je ale v tom, že některé z nich lze získat jen při ubytování v daném místě. Taková karta platí navíc jen po dobu ubytování – takže zkrátka pro majitele domů na kolečkách nic moc. Naštěstí si ale jde si koupit i slevové karty na celou sezonu a nebo na určitý počet dní i bez podmínky využití místního ubytování. Čím více na západ, tím je zpravidla jakákoliv karta dražší. Při plánování dovolené v Rakousku by ale zejména nabídka v Solnohradsku, Korutanech a Štýrsku neměla zůstat bez povšimnutí.

Poznámka: pokud vás zajímají pravidla pro kempování na divoko či nocování v Rakousku, naleznete odpověď na All4Camper – Kempování „na divoko“ v Rakousku – co na to říká legislativa

Takže zde jsou slevové karty, které si je možné koupit bez nutnosti ubytování a nebo karty dostupné i při ubytování v kempech – seznam nemusí být úplný. Sezonní karty platí většinou do poloviny až konce října:

Štýrsko

 • Steiermark card : €75/35/30 (dospělý/mládež/dítě) – podrobněji ceny zde. Uvádí se, že celková hodnota karty je cca €1300 na dospělého, karta platí celou letní sezónu. Převážnou část atrakcí lze použít jen jednou.
 • Schladming-Dachstein Sommercard – sezonní karta platná od konce května do půlky října. Kartu je možné získat i v pár kempech, například tady. Karta umožní zdarma jízdu 8 lanovkami, včetně lanovky na Dachstein. Navíc je možné si koupit i celosezonní kartu za €169/€139/€93 (předprodej do 26.6) a nebo €225/€199/€130 (dospělý/mládež/dítě)

Korutany

(doplněno 16.7.2020) Velmi pěkný česky psaný průvodce Korutany s využitím slevové karty je k nalezení na https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pesky/ – doporučuji si přečíst, lze zde nalézt inspirace na výlet.

Solnohradsko

 • Salzburgerland Card – platnost 6 nebo 12 dnů, centy €76-90/€38-45 (dospělý/dítě, třetí dítě zdarma). Ke stažení je i DE/EN brožura. Během platnosti si můžete vybrat, zda zdarma využijte 24 hodinovou Salzburg Card pro návštěvu Salzburku a nebo naopak bezplatný vstup na horskou silnici Grossglockner. Za zmínku stojí i možnost návštěvy Krimmelského vodopádu.
 • Salzburg Card – karta s platností 24/48/72 hodin, ceny podrobněji zde – pro pamětihodnosti, muzea, veřejnou dopravu včetně jízdy lanovkou na pevnost a plavby lodí po řece Salzach
 • Gestein Card– karta hosta, možno tedy získat jen s ubytováním. Kartu nabízí jen jediný kemp. Na kartu jsou převážně jen slevy, nikoliv stupy zadarmo, a tak si lze i tak koupit vícedenní jízdenky či vstupenky do termálů i bez této karty – s touto kartou je cca 10% sleva. Přehled vícedenních jízdenek v Gasteinském údolí:

Dolní Rakousy

 • Niederösterreich-CARD – €63/€32 (dospělý/mládež), informace v kostce zde, platí i v kousku Štýrska, na lanovku v Mariazell.

Horní Rakousy

 • Pyhrn-priel sezonní karta €67/€44 (dospělý/dítě) , v ceně lanovky ve třech oblastech (Hinterstoder, Wurzeralm, Wurbauerkogel)
 • Donau Card – levná karta €5, cca 20% sleva na vybrané místa -koupaliště, muzea

Tyrolsko

Názvy karet odpovídají jednotlivým regionům, takže si stačí vybírat podle názvu oblasti:

 • Innsbruck card – €49 – €66 – jedno až třídenní karta s lanovkami kolem Innsbrucku, plus doprava
 • Ötztal Card – 3, 7 nebo 10ti denní platnost, €60 – 105/€30-€52.5
 • Zillertal Activcard – platnost 3/6/9/12 dnů, cena €64-€156/€32.5-€78, jedna jízda denně lanovkou, jeden vstup do jednoho z šesti koupališť, veřejná doprava

Vorarlbersko

 • V-Card €69/€34.5 (dospělý/dítě). Každou atrakci lze využít jen jednou, v ceně ja například 14 lanovek
 • Montafon Brandnertal Card – prodávaná jako roční, sezonní a vícedenní , roční stojí €134 s tím, že se prodávají i různé další kombinace pro rodinu. Rozsah služeb v regionu závisí na typu karty:
  • vícedenní karta platností 3 – 14 dni, ceny €64-165/€37-96 (dospělý/týden, bez karty hosta). Tato karta umožňuje zdarma jízdu na lanovkách, veřejnou dopravu a po placené silnici Silvretta, přístup do bazénů a muzei a poskytuje slevu na Vorarlberg Lines na Bodamském jezeře
  • sezonní karta – přístup na lanovky, za €143/€82, platí do začátku listopadu. Pro rodinu s dětmi může být výhodnější rodinná vstupenka, kde se platí €184 za jednoho dospělého, €327 za dva a děti ročník 2001-2013 jsou zdarma
  • celoroční karta platí celou sezonu, zahrnuje mýtné na Silvretta, lanovky a v zimě i skibusy – cena €595/€238 (dospělý/dítě). Vyplatí se zvážit roční, €744 za jednoho dospělého, €1339 za dva, děti ročník 2001-2013 jsou zdarma

Burgenland

 • Burgenland Card – €39/19 (dospělý/dítě) – slevy cca €600, především vstupy a slevy na koupaliště, muzea, hrady&zámky a vinařství.
 • Lake Neusiedl Card – zdarma pro ubytované, jsou zde i nějaké kempy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: