Na jih k fjordu – Soboth v Rakousku

Komentářů:

0

Fjord by asi lidé očekávali někde na severu, typicky v Norsku. Však ani já jsem na něj na jihu nenarazil, ale minulý rok na podzim při návratu z ještě teplé a přívětivé Itálie, jsme se rozhodli ještě zastavit na poslední noc někde v Rakousku – ideálně někde, kde jsme ještě nebyli. Pohled do mapy nakonec rozhodl, že vyzkoušíme místo u nádrže Soboth v Rakousku, v pohoří Koralpe.

Z dálnice A2 do Vídně jsme odbočili za Klagenfurtem u Griffenu na B80 a už jsem si to šinuli údolím řeky Drávy, do městečka Lavamund/Pfarrdorf téměř ke slovinským hranicím. Tam jsme odbočili na B86. Prudká cesta nás vyvedla do sedla – z údolí v nadmořské výšce cca 350m je nutné vyjet do sedla ve výšce 1347 metrů, tedy překonat 1000 výškových metrů. Zkrátka příjezd z téhle strany je dost prudký a pokud se chcete vyhnout prudkému stoupání a spoustě zatáček, je lepší volit pro příjezd druhou stanu.

Ze sedla se zase jede dolů k nádrži, která je v nadmořské výšce 1080m . Pro obytky tady mají „stellplatz“ a mimo něj zákaz parkování přes noc (pro obytky), ale v té tmě jsme to nějak přehlédli a stejně parkovali na normálním parkovišti u nádrže na jejím začátku. Stání pro obytné vozy je cca 1200 metrů od sjezdu z hlavní silnice, u jakéhosi kempu nekempu (odkaz vede na podrobnější informace o tomto místě) – v sezóně je možné si tady postavit i stan.

Hned u hlavního parkoviště je přístřešek s informačními panely, kde lze nalézt téměř vše – popis nádrže, tipy na výlety i ceník kempu:

Místní tuhle nádrž přirovnávají k fjordu a nebo kanadským horským jezerům. Pravdou je, že zde není žádný pozvolný vstup do vody a místo je tedy vhodné, až na jednu výjimku, pro dobré plavce. Voda je prý teplá – faktem je, že ani v říjnu nebyla vyložene studená, ale koupat jsem se nezkoušel.

Tou výjimkou pro neplavce je místo blízko začátku, kde vytvořili mělkou a uzavřenou zátoku právě pro ně. Místo je travnaté, s pečlivě uklizeným WC, tedy ideální místo i na piknik nebo osvěžení po cestě.

My si v zaslzeném dopoledni udělali pěší výlet až do staré a téměř opuštěné vesničku Sankt Vinzenz

V létě nádrž určitě láká více ke koupání, jak je možné se přesvědčit na turistickém portálu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: