Smůla na cestách

Komentářů:

0

Rozbité čelní sklo je asi poměrně běžné – já mám smůlu, že se mi rozbije u každého auta do pár měsíců po koupi. A nová vestavba samozřejmě nebyla výjimkou.

Stalo se u Vídně, na S2 – to je ten přivaděč, co z A5 svede provoz do Vídně, kousek před městem. Cosi odlítlo od náklaďáku před námi – rána pěkně hlasitá a sklo ozdobil pěkný „pavouk“. Řidiče jsme předjeli, ukázali jsme problém a na nejbližším výjezdu jsme sjeli a na malém plácku u silnice zastavili.

Sepsala se zpráva pro pojišťovnu, rakouský řidič s tím neměl potíže, jen moje asistenční služby byli trochu zmatené – hovor se dvakrát přerušil, pokaždé vysvětlovat situaci znovu – navíc hovor začínal dotazy na raněné apod… no nakonec jsem se dohodl, že stejně bude nejlepší to uplatnit z havarijky, respektive z připojištění skla, do žádných malusů to nepůjde.

Když už jsme byli teda na předměstí Vídně, tak jsme se alespoň podívali do prodejny kempingového vybavení Campingwelt na Brunner Strasse v Gerasdorfu, vlastně předměstí Vídně. Prodejna je sice velká, ale nic mne až tak neoslovilo – což ale mohlo být zkrátka tím, že jsem na to stejně neměl moc náladu.

Asistenční služba zatím moc nepomohla, slibovala pomoc s hledáním servisu, ale prý si napřed musí zjistit dostupnost opravy a kdesi cosi. Následovalo tedy volání do servisů v Brně – a servis Citroen, to je jedna velká katastrofa.

V Brně jsou dva, oba stejní – oprava v rámci 7-14 dnů, jedni by chtěli auto ještě přivézt předem, aby měli jistotu, že objednají správné sklo (VIN je k čemu?), druzí víceméně něco podobného, že musí něco napřed zjistit a dají vědět.

Takže tím značkový servis skončil a nastoupily normální firmy, co to dělají. Termíny citelně kratší, cca do tří dnů, ceny zhruba poloviční až dvoutřetinové ve srovnání s předběžnými cenami značkových servisů – nakonec přes kamaráda dohodnut termín hned na druhý den odpoledne v jedné brněnské firmě. Cena výměny cca 8.600 Kč, hradila pojišťovna, vše si mezi sebou vyřešili firma a pojišťovna, já jen zaplatil spoluúčast 500 Kč. Sklo bylo značkové, stejné co tam bylo – vlastně bych nepoznal rozdíl. Zkrátka – cca 24 hodin po události byl vůz v pořádku.

Necelý týden po výměně volal jeden z těch značkových servisů a vítězoslavně mi sděloval, že už zjistili, jaké sklo tam dát, termín mají za týden a cena do 15.000 kč. S díky jsem odmítl – nezažít, nevěřím. Mám pocit, že všechny značkové servisy, co jsem zatím potkal (Škoda, VW, Renault, Citroen) jsou stejné…..mix neschopnosti a pomalosti s vysokými nároky na peněženku zákazníka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: