Pod rohatými horami aneb kolem ples

Komentářů:

0

Třetí den našich toulek po Slovensku jsme začali noclehem na parkovišti Roháče Spálená. Parkovné bylo tentokrát €6, počítali si nás jako autobus. Místa bylo dost, ale podobně jako předchozí den, během dne se plnilo, ale své maximální kapacity zdaleka nedosáhlo – nebyl víkend.

Ráno jsme se vydali z parkoviště po zelené, která po krátkém úseku v lese vystoupá schody k červené, což je asfaltová silnice vedoucí k Ťatliakovej chatě. Ale až na ní jsme nešli, zhruba v polovině jsme odbočili na žlutou-modrou a došli nejprve k Roháčskému vodopádu. Takhle ráno jsme ho měli pro sebe a samozřejmě jsme chvilku poseděli a udělali pár fotografií, než jsem se vydali dále vzhůru.

Stezka nás dovedla až na rozcestí pod predným zeleným – tam si jde odpočinout a začít si užívat výhledů na štíty okolních hor.

Z rozcestí jsme po modré vystoupali až ke čtvrtému roháčskému plesu. A od něj pak dolů se zastávkou u každého ze čtyř ples.

V tom spodním, tedy vlastně prvním, se někdo pokoušel i koupat. Ale jen krátce, voda byla studená. To už se také valili ze spodu docela davy lidí, my sestupovali směrem k Ťatliakovej chate. Tam jsem si opět dopřáli relax u jezera. V chatě se nabízelo i občerstvení, ale jídelní lístek provedený ve stylu vietnamského bistra na nádraží teda k ochutnání nelákal – ani svým vzhledem, ani nabídkou.

.

Návrat k autu je pak hodně nudný – cesta je asfaltová, prudce klesá a chůze je cokoliv, jen ne zajímavá. Krátká lesní cesta na parkoviště, kterou jsme využili už ráno, je pak vítanou změnou. A jako předešlý den, i tady jsme si dali zmrzlinu z mražáčku před tím, než jsme vyrazili na další cestu.

V prodejně Coop v Zuberci jsme si nakoupili nějaké jídlo a vydali se na náš poslední nocleh – bylo pozdní odpoledne a tak jsme zbytek dne využili k odpočinku a relaxu.

Co se dá dál vidět

V okolí toho jde samozřejmě dělat mnohem více, vyvézt se lanovkou a udělat další túry po okolních cestách. Cestou z parkoviště zpět do Zuberce lze pak navštívit pár zajímavých míst hned u vstupu do údolí:

a nebo v obci:

Jiné informace

Pohled na Roháče a pár základních informací z cedule:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: