Tip pro příští rok: znovuobjevená zaplavená vesnice v Itálii

Příští rok, tedy v roce 2021, by se poprvé v tomto století měla vypustit nádrž Lago di Vagli v Itálii. Po 27 letech by se tak znovu měly objevit pozůstatky zaplavené vesnice Fabbriche di Careggine . Akce má přispět k podpoře turismu v oblasti..

Vesnice byla vysídlena a následně zaplavena v letech 1947 až 1953, kdy se vybudovala 92 metrů vysoká přehrada a tak vznikla nádrž Lago di Vagli. Od té doby se vesnice objevila naposledy v roce 1994, předtím v letech 1958, 1974 a 1983. V pozůstatcích kamenné vesnice je výraznou dominantou ruina kostela svatého Theodora.

Přesné datum nebylo ještě oznámeno a vše je zatím ve formě příslibů, tak se uvidí.

Co dělat dále

Poblíž je lanový park, zip line a nebo různé turistické cesty, včetně možnosti projít se přes visutý most spojující břehy jezera. Místní zajímavostí je i park „Čest a Hanba“, kde jsou sochy rozmanitých lidí – Trumpa, Putina a dalších….

Tipy na turistické cesty jsou k nalezení zde.

Kde stát

Park4Night nabízí jedno místo hned u nádrže, u místního bazénu. Stání je rovné, s pěkným výhledem, vstup do bazénu je normálně zdarma, povinná je ale koupací čepice. Kdo nemá, může si ji za €3 koupit na místě.

O kus dál je pak kemp Rio Vaiano – recenze jsou rozporuplné, každopádně je to dobré výchozí místo na túry po okolí. Okolní vrcholky sahají do výšky přes 1500 metrů nad mořem a nejvyšší vrchol dokonce 1947 m.n.m.

Zdroj:

https://www.finestresullarte.info/attualita/2021-forse-torna-visibile-borgo-sommerso-fabbriche-di-careggine

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: