Kempy u „moří“ Vysočiny

Komentářů:

0

Nadpis je trochu nadsazený, Žďár nad Sázavou je hluboko ve vnitrozemí a k jakémukoliv moři je to pěkně daleko. Ale téměř na sever od Žďáru nad Sázavou je několik větších vodních ploch, které lze snad s trochou nadsázky za moře považovat a u každé z nich je kemp.

O minulém víkendu jsem si tuhle oblast projel a tak níže uvádím stručný přehled kempů spolu s orientační cenou za obytné auto, dva dospělé, dvě děti a elektřinu. Ceny se pohybují v rozmezí cca 300 -370 Kč a je tedy na každém, aby zvážil, který kemp se mu více líbí. Za mne je to Kemp pod hrází – působil nejlépe a jeho poloha na břehu rybníka je kouzelná. A samozřejmě i zde jde stát s obytkou na divoko, míst je zde nespočet – a tak uvádím jen jedno z nich, registrované i na P4N.

Všechny zmíněná místa navíc propojují cyklostezky a terén, zejména mezi Žďárem a Velkým Dářkem, je nenáročný a vhodný pro rodinný cyklovýlet. Podniknout lze i klasické pěší túry.

Vodní nádrž Pilská

Hned vedle města je vodní nádrž Pilská. Ta má na svém východním břehu nově opravenou relaxační a odpočinkový areál a na západním břehu pak kemp, ale ten je trochu dále. Před areálem je velké parkoviště. Je zde hřiště s možností pronájmu sportovního vybavení, okruh pro inline brusle, lanová dráha, workoutové hřiště s posilovacími stroji. Informace: areál: https://www.sportispo.cz/page.aspx?IDTema=4

Kemp: https://www.sportispo.cz/page.aspx?IDTema=3, náklady na pobyt 370 Kč/den

Velké Dářko

U tohoto nejvetšího rybníkyu na Vysočině jsou dva kempy, kousek od sebe. Vlastně jeden je přímo u břehu, druhý pak pod hrází.

Kemp Velké Dářko

https://www.kempvelkedarko.cz/
Tento kemp hned u Velkého Dářka má pláž z betonových panelů a vstup a sociálky hned za ním má určitou historickou hodnotu – ale popravdě, k ubytování moc neláká. Pokud máte obytku s vlastní sociálkou, asi to tak řešit nemusíte. Náklady na den pobytu 340 Kč.

Pro zajímavost, komentář k tomuto kempu od Standy Münstera:

V kempu Darko (ne pod Hrazi) jsem letos byl dokonce 2x, uvedena cena mi moc nesedi…ale vim, ze tam maji zajimave pocty. Ja platil 4 noci, auto+prives, dva dospeli a dve deti, elektrina 820Kc. Je to sice mega punk, ale nam to vyhovovalo…u vody, WC pouzivame stejne sve, takze akorat ty sprchy….aspon vycistit by to obcas mohli.
Kdyz jsme tam byli, dovezl najemce novy kontejner s WC, takze by se tam situace mohla trosku vylepsit. Udajne cela situace trpi tim, ze Skrdlovice se neumi rozhodnout o dlouhodobem pronajmu pozemku…to se pak tezko investuje (informace Jedna pani povidala).
My se vyrazili na Darko proto, ze bylo ve skupinach haneno. Vedeli jsme, ze mame „nezavisly karavan“, tak nas to netrapilo. Ano, je to kempoviste, ale byli jsme hned u vody a cena ok. Vylevku na WC kazetu maji, vcetne vody na vyplachnuti a pitna voda je dostupna. Podruhe jsme se vraceli jako pachatele na misto cinu, zase k vode, akorat navic vcetne elektriny, z duvodu zavady na karavanu.
Pres tyden je tam par lidi. Pri prvni navsteve kemp pod Hrazi praskal ve svech, v kempovisti bylo dost lidi, ale nebylo uplne preplneno. Druhou navstevu jsme smerovali od pondeli do ctvrtka a to byl klidek. Kdyby zrovna neprisel pekny „fukejr“, tak by tam bylo uplne idealne….
Cele je to o osobnich preferencich. Kempoviste nikomu nevnucuji, ale my vime, ze s kamarady se tam budeme smerovat zase a nejspise behem tydne….

Kemp Pod hrází

http://www.obcerstveni-darko.cz/kemp-o-nas/
Na druhé straně silnice je kemp Pod hrází a ten má zase pláž k Novému rybníku. Působil o řád upraveněji, zejména zastřižený trávník a celkovou čistotou, zkrátka lákající k návštěvě podstatně více než jeho konkurence nahoře. Byl otevřen před pěti lety a zařízení je tedy nové a neopotřebované. Cenově je nepatrně dražší než jeho soused nahoře, pobyt zde denně přijde na 344 Kč.

Rybník Řeka

Kemp Moře

http://www.morerybnikreka.cz/
U tohoto rybníka je kemp Moře. Nádherná zelená louka, jižní orientace, malý provoz na silnici – zkrátka takový český kemp lehce nad průměrem. Cena kempu 305 Kč za noc – nejlevnější z kempů, ale pro tuto cenu je nutné se registrovat na recepci.

Co dělat v okolí

U Velkého Dářka je možnost navštívit občerstvení a je zde i půjčovna šlapadel. Okolí pak láká jak k pěším túrám, tak k výletům na kole.

  • na západním břehu rybníka Velké Dářko se nachází Dářské rašeliniště.
  • Je možné se projít od Velkého Dářka kolem Nového rybníka a dojít k hospůdce Na Baště.
  • O kousek dále směrem na Žďár, těsně před obcí Polnička, je pak zábavní park Vagon Polnička
  • A o ještě větší kousek pak Žďár nad Sázavou se svojí Zelenou horou a zámkem, plus mnoho dalších zajímavostí, které nemá cenu zde vypisovat – více na https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/vysocina/vysocina/zdar-nad-sazavou

A nebo v případě kempu Moře se nabízí

  • výlet na Ranská jezírka (zpočátku s prudkým, ale krátkým stoupáním)
  • návštěva městyse Krucemburk, je zde pohřben malíř Jan Zrzavý a je mu zde věnována pamětní síň se vstupem zdarma

Samozřejmě, že možností co dělat, je v okolí více, stačí mrknout do mapy, zeptat se na recepci, navštívit informace.

Zábavní park Vagon Polnička

Zahradní železnice s mnoha dalšími atrakcemi kolem, jako čluny, buginy, lanovky, nafukovací hrady a tak dále. Za některé atrakce se platí, za jiné ne, za vstup do areálu se neplatí. Parkoviště, rovněž zdarma, by nemělo mít problém i s větší obytkou.

http://www.vagonpolnicka.cz/

Dářská rašeliniště

Naučná stezka ve formě dřevěného chodníčku s informačními panely o okolní přírodě. I když tudy vede cyklostezka, je zde nutné sesednout a projít úsek pěšky.

Na divoko

Mezi Ždárem a Velkým Dářkem vede cyklostezka (svým reliefém vhodná i pro méně zdatné cyklisty) a na ni se za vodní nádrží Pilská nachází malé parkoviště, jako stvořené pro přenocování

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: