Bez drobných do Francie

Komentářů:

0

Co se mi na službě BezKempu líbí, je možnost si vybrat destinaci podle zájmu – na hory, za vínem a podobně. I možnost rezervace je fajn. Pokud se jezdí bez kempů a spoléhá se třeba na stání pro obytky, je někdy problém, že je zkrátka plno. V ČR to až tak nehrozí, ale pokud někam jedete stovky až tisíce km daleko či jste v neznámém prostředí, chcete nějaký komfort a vyhnout se stresu, tak litujete, že místo na stellplatzu nejde rezervovat. Teda ne že by to byla nějaká tragédie, ale zkrátka někdy by se to hodilo.

No a o tyhle dvě věci (vyhledávání i rezervaci) se pokouší francouzská aplikace na adrese https://campingcarpark.com/.
I když je dostupná i v částečné anglické mutaci, jsou zde zatím jen místa z Francie.

Míst je zatím zhruba 160, s tím, že jich brzy bude 200, a k jejich využití pro tuto službu je nutné mít kartu PASS’ÉTAPES. Ta je platná napořád, v základu stojí €5, doporučuje si ji ihned nabít (účtují se přes ní všechny služby, jako parkování, elektřina apod.) a za jednorázový příplatek €24 umožňuje i rezervaci. Bohužel, tento příplatek je platný jen jeden rok, poté se musí tato možnost koupit znovu. Navíc €24 je cena v akci, normální je €29. I bez tohoto balíčku je ale u jednotlivých míst vidět online dostupná kapacita.

Díky kartě získáte přístup na místo, které:

  • má minimálně 35m2
  • má možnost doplnit vodu, vyprázdnit odpady a lze se připojit k elektřině ( v ceně)*
  • je zde wifi zdarma

Na některých místech pak může být i dodatečné vybavení, třeba pro grilovaní apod. Místa jsou v aplikaci popsána.

*) Poznámka – ne všechna místa tuhle možnost mají, například místo u městečka Locronan má servis zpoplatněn další částkou €2 a mimo vlastní parkování.

Cena služeb

Pokud jsem zmínil kredit, tak ten je pak využíván následovně:

  • při stání do 5h se strhne €5 – takže takový skoro paušál pro servis či krátkodobou návštěvu místa
  • při stání od 5 do 24 hodin se strhne částka mezi €7 a €15 v závislosti na místě

Výhodou je, že odpadá nutnost mít s sebou drobné, řešit žetony apod. Na druhou stranu, některé služby lze často získat levněji v okolí, tohle je orientováno na komfort. Navíc někde se cena služeb liší a spíše je nutné počítat s vyšší částkou než zmíněných €5.

Vyhledávání

Na začátek nabízí hned několik tematických oblastí, můžete si vybrat, jestli chcete jet na venkov, za památkami, k moři, k jezerům, do hor či na kolo a nebo do lázní. Popřípadě použít mapu a vyhledávat pomocí ni. Rezervace dopředu je možná jen v případě, že máte zakoupen příslušný balíček popsaný dříve a platný jen jeden rok.

U každého místa se pak zobrazuje cena, dostupné služby, zvláštní pravidla a dále pak tipy, co vidět, turistické odkazy, předpověď počasí a hlavní události v okolí. Samozřejmostí je pak přehled služeb s ceníkem i počet aktuálně volných míst.

Nakonec

Tohle je jen jedna z mnoha možností, jak jezdit obytkou po Francii. Jsou i jiné alternativy, například France Passion, městské a vesnické kempy či přímo servisní místa – aire de services. Pro ty existuje hned několik seznamů (ve Francii je jich tuším kolem tisíce), navíc jsou dnes i v aplikacích jako P4N a podobně.

Představu jak fungují, lze získat z těchto videí (Euro Relais je společnost, co vybavila a provozuje asi největší síť)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: