Půlkabát na Ducato

Komentářů:

0

Pokud jezdíte obytným vozem na podzim a v zimě, vyplatí se pořídit si minimálně půlkabát na přední část vozu. Půlkabát zakryje jen přední okna – tedy čelní sklo a skla ve dveřích řidiče a spolujezdce, ale podstatně zvýší pohodu ve voze. Od skel zmizí pocit chladu a okna se přestanou rosit – při zimním stání tam mohou doslova téci potoky vody. Existují i celokabáty, kde je přední část vozu chráněna celá, kabát sahá až na zem a tak kryje i celou kapotu, celé dveře a zabraňuje i profouknutí přes motor. Jen je to už docela ranec – jak cenově, tak doslova, balení je pak už zkrátka velké a objemné.

Půlkabátů je celkem výběr, dříve býval jen od Koniga z Plzně, nyní je k dispozici i od výrobce Kite-Repair. Provedení je na pohled velmi podobné, horní část se zachycuje za rohy dveří. Tady je stručné porovnání – díky ochotě Ivo Kvasničky, který se podělil o fotografie půlkabátku od firmy Kite-Repair.

Konig Plzeň – 4600 Kč

Izolaci oken tvoří pěna tl. 8mm s POE podšívkou, vzduchová komora, zvenku zrcadlová folie. Dveře spolujezdce jde otevřít i bez sundání. Po obvodu dveří jsou našité magnety (obvykle 13 ks), které se pevně přicvaknou na plech karoserie, aby pod izolaci netáhlo, sada gum a plastových háčku pro fixaci, včetně uchycení na hrany dveří dole.

http://www.konig.cz/autodoplnky/izolace/pulkabat-na-skla-fiat-ducato-2011.htm

Kite-repair – 4000 kč

Standartní tloušťka izolačná vrstvy je 20mm s  tepelným odporem: až 0,263 m2K/W a snížení okolního hluku až o 23 dB. Chybí magnety i háčky, není zde ani žádný klín usnadňující otevírání dveří spolujezdce.

https://www.kite-store.cz/fiat-ducato/

Velikost balení

Myslím, že tady vede Kite-Repair, balení je citelně menší, Konig ma na výšku je cca 130cm a průměr snad 30-40 cm, jde to stlačit na cca 10cm a šířku cca 50cm

Na voze

Asi srovnatelné, Kite-Repair jde ale více přes okna dolů – viz pohled na zpětné zrcadlo. Težko říci, porovnávám taky vestavbu a polointegrál, na origi fotkách od Kite-Repair se nezdá, že by byl nějaký rozdíl.

Porovnání detailů

Kite RepairKoning
Kolem zrcátek

Uchycení horní hrany do dveří
Uchycení u kliky dveří
Kapsa u spolujezdce, aby
bylo možné otevřít dveře

Co bych si koupil

Popravdě, i když mám Konig a pochopitelně jej měnit nebudu, koupil bych si Kite Repair. není sice tak vychytaný, ale zabalený je citelně menší a tím i skladnější. Vychytávky ohledně magnetů, úchytů a snadného otevírání dveří spolujezdce bych kvůli tomu oželel – asi nejvíce by mrzeli ty úchyty, občas dost fouká a uchycení přes lanka mi dává přeci jen jistotu. Oproti tomu možnost otevírat dveře spolujezdce by mi nijak zvlášť nechyběla, pokud stojíme, používají se převážně boční posuvné dveře.

Co zahraničí

  • Hindermann Four Season – osvědčená klasika, přední část jde otevřít, cena cca 2.700 Kč
  • Hindermann kabát Thermojacket – lze koupit i jako půlkabát i jako celý díl, cena cca 7.300 – 14.000 Kč
  • Hindermann LUX-DUO – opět dostupný jako půlkabát nebo celokabát, cena od 7.000 – 12.500 Kč
  • Wigo-Therm View – celokabát, 13.000 Kč

Porovnání několika výrobků:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: