Týden 45 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 45. týden roku 2020. Cestopisy z Polska, Slovenska, Španělska a samozřejmě z Čech. Video o cestě k moři starým obytňákem. Tipy na provoz karavanu v zimě i video návod na zazimování obytného vozu. Recenze nových obytných vozů i technické tipy, rozhovory se zapálenými karavanisty.

Nové články • VIM Team: S mimčem na kole Vysočinou – Vysočinu milujeme, jak v zimě, tak na podzim, i v létě. Nejčastěji sem jezdíváme na běžky, ale taky na kolo, jako tentokrát. Tentokrát vám dáme tip na cca 20kilometrový okruh sjízdný s vozíkem za kolo i s miminem.

 • Camper dodávkou po svete: Orava a Kysuce – Na krátke výlety sa dá na Slovensku vyraziť kedykoľvek a jedným z pekných okruhov je aj trasa cez Oravu a Kysuce.

 • Caddy on Tour: Freecamp po Taliansku a Sicílii 13.10. – 02.11.2019 – 2.časť (16 – 19.10.2019) – Marmorské vodopády (I), Sacro Bosco (I), Villa Lante (I)    Noc na parkovisku prebehla celkom v pohode. Akurát sme absolvovali prvý dážď. Našťastie ráno už nepršalo, tak sme sa po raňajkách vybrali k predajni lístkov k vodopádom. Podľa vyveseného papiera bolo v októbri otvorené len v piatok a cez víkend. To nás dosť prekvapilo, … • OS Oscar: 10 základních rad pro zimní období – karavanisté mají dvě možnosti, jak naložit se svým obytným vozidlem přes zimu. Buď jej zazimujete a odstavíte na nějakém vhodném místě nebo jej připravíte na zimu a budete jej využívat i přes toto období na cestování. Ať se rozhodnete jakkoliv, tak Vám přinášíme seznam důležitých úkonů a věcí, které je potřeba zajistit a splnit před zimou.  • Silver On The Road: Truma Combi 6 Diesel: výškový set – Výškový set pro naftové topení od Trumy stojí poměrně dost peněz. Ale má skutečně hodnotu, kterou za něj výrobce či prodejce žádá?

Ostatní

 • Garáž:
  • Volkswagen Grand California – Stylové bydlení na kolech – Volkswagen se rozhodl proniknout na trh velkých obytných dodávek s pečlivě přestavěným Crafterem. Už sice nevyniká zázračnou variabilitou menší Californie, ale zato nabízí výrazně víc prostoru a kompletní výbavu, včetně koupelny. V netradičním testu se na ní podíváme opravdu podrobně! (video)
  • Obytný vůz? Ne, tohle je pojízdný dům s garáží! – tohle je skutečně dům na kolech, který můžete vzít všude s sebou! Místo pevných betonových základů zarytých hluboko do země totiž stojí na podvozku třínápravového přívěsu, takže ho stačí připojit za tahač a vzhůru poznávat svět…[

 • Auto Forum: Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva – moskevská společnost Lux Form na obytný vůz přepracovala modernizovanou Ladu Granta, tedy nejlevnější model značky. Dárcovské auto přišlo o zadní sedadla, na jejichž místo se nastěhoval obytný modul dlouhý 2 178 milimetrů a široký 1 648 mm. Délka vozu se tak natáhla na necelých 5 metrů a výška na takřka 2,5 metru

Audio

Video


Cestopisy

 • Hranáčem na cestách: K moři starým obytňákem – Cíl byl docela jednoduchý, jen se dostat k moři. Dostat se tam autem které je skoro stejně staré jako autor, je skoro zázrak. Projeli celkem 4 státy Rakousko, Německo, Slovinsko a Chorvatsko. Kde to bylo nejkrásnější je těžké říct, protože když jste tam se správnými lidmi, je to krásné všude.

Vestavby
Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com