Týden 52 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 52.týden roku 2020 – i když vánoční týden nesliboval mnoho novinek, opak je pravdou. Po dlouhé době ožil jeden blog a hned přinesl několik článků, pokračují jak aktuální zprávy ze Španělska i cestopisy z Itálie, pár tipů na zimní kempování jak u moře, tak na polských horách, video o zimním kempování i o výběru obytného přívěsu či o pokrocích v přestavbách dodávek a na konec tip na pořad ČR o karavaningu, který startuje hned příští rok.

Nové články
 • Caravan24: Lyže – tak jsme to stihli 🙂 – Doma jsme s dcerou dostali propustku od 12. do 23. tak jsme vyrazili do hor. Cestou přes Prahu bylo loučení s hospůdkami – před pár dny cestou z Jeseníků jsme byli na první otevření. V Krkonoších nás čekala fotogenická inverze. První dny trávíme procházkami nad mraky. Jak začali chystat areál, nasadili jsme skialpy. No a 18.12. se stěhujeme pod sjezdovku a skutečně to pustili   Bohužel tuhle chybu vláda brzy napravila, ale zážitky už nám nevezme. Ani nás nepřišel nikdo o půlnoci na prázdném parkovišti zachraňovat před moderní nemocí, tedy za nás super konec roku….

 • All4Camper: Zimní kempování v Chorvatsku – když se řekne chorvatské kempy, většina z nás si představí léto a koupání. Co to ale letos, i vzhledem k aktuální situaci, pojmout trochu jinak a poznat tuhle zemi zase z docela jiného úhlu. Zimní kempování je tam totiž na neuvěřitelném vzestupu a sluníčko tam svítí výrazně víc než u nás, takže doplníte spoustu vitamínu D.

Ostatní – Mix


 • Garáž:
  • Tento Sprinter od firmy Bravia je luxusní obytná dodávka – Obytné dodávky se poslední dobou těší velké oblibě, a každý tak chce přijít s něčím novým. Ovšem společnost Bravia se svým výtvorem zvaným Swan 699 možná tuto myšlenku zavedla nejdále – alespoň po stránce stylu.
  • Deset nejoblíbenějších obytných aut roku 2020 – Letošní rok ukázal, jak je šikovné mít svůj malý dům na kolech, se kterým můžete uniknout za hranice civilizace (stíhané pandemií zákeřného viru) a užít si pohodovou dovolenou zcela po svém. Proto vám nyní přinášíme desítku nejoblíbenějších článků o obytných autech pro inspiraci na příští sezonu, která tu bude dřív, než se nadějeme. Takže pozor, není to pořadí aut. ale článků.

 • Insight: Vestavba Nestbox dokáže proměnit auto v obytný vůz – S nedostatkem bezpečných a cenově dostupných dovolených v rámci pandemie roste na popularitě „van life“ koncept. Česká firma Egoé nest nyní navrhla vestavbu Nestbox, která jednoduchým vložením do zavazadlového prostoru promění váš vůz v komfortní kempingové auto.
 • Novinky: Místo práce chtěli cestovat. Teď začali předělávat dodávky na pojízdné domovy – Osmadvacetiletí Britové Grace Robertsonová a Charlie Hughes nechtěli strávit život honbou za kariérou. Místo toho toužili poznat kus světa. Jako mnoho jiných párů proto vybrali své úspory a zrenovovali dodávku na pojízdný domov. V loňském roce projeli Evropu a brzy zjistili, že ještě více než cestování je baví právě předělávání vozidla. Teď si na tom chtějí postavit své živobytí.

Video

 • Minco: Výber karavanu – ako som postupoval – v tomto videu hovorím o tom, ako som postupoval pri výbere karavanu. Či si vybrať obytný príves, alebo obytné auto. Ja som si vybral obytný príves, nakoľko v každej cieľovej destinácii chcem mať k dispozícii aj moje osobné auto s ktorým sa viem následne pohybovať na danom mieste. Ja som si vybral karavan s doložiteľnosťou cca 400 kg. Vybral som si konkrétne značku WEINSBERG a model CaraOne 550 QDK.

Vestavby • JVM Camper: Obytná vestavba „Comfort – 2“ MB Vito L2H1 – Představujeme Vám obytnou vestavbu MB Vito Comfort – 2, která má vlastnosti předešlé „jedničky“, ale dostala do kolíbky pár nových věcí. Tentokrát jsme se ve videu zaměřili hlavně na MATERIÁLY, ze kterých auta vyrábíme a TECHNOLOGIE.

Cestopisy


 • Česká televize: V karavanu po Česku – Vydejte se s Alešem Hámou na cestu po Česku. Objevujte pozoruhodná místa a doslova ochutnejte jejich atmosféru, chutě a vůně. Nový cestopisný cyklus V karavanu po Česku již 7. 1. 2021 na ČT2. Snad to bude lepší než ta písnička v upoutávce, co mi rve uší 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com