Týden 7 2021 – výběr novinek

Komentářů:

2

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Sedmý týden roku 2021 – letem světem obytných vozidel – od Mexika, Španělsko až do naší kotlinky – a sem tam i nějaký tip na výlet u nás i za hranice. Najdou se i články o údržbě, čemu se věnovat při zkoumání koupelny i čerstvé video cestopisy z cestování po ČR. Popularita obytek se trochu odráží i v dalších médiích, takže hodně odkazů se věnuje narůstajícímu zájmu o karavaning.

Nové články

 • Náš parťák obytňák:
  • Náš obytňák smrdí ! – Co si budeme povídat, někdy se to prostě stává. Najednou se objeví v našem obytňáku zápach. Co zápach, je to smrad až hanba. No a tato nepříjemná situace může mít různé příčiny, resp. různé zdroje. Na docela dobrých anglických stránkách pro nomády „The Gap Decaders“ jsem objevil zajímavého a v podstatě komplexního průvodce pachy v obytných autech, vč. doporučení, co s tím. A tak tu máme další článek na „voňavé téma“. Tentokrát je to v podstatě překlad, někde trochu upravený do našich středoevropských podmínek.
  • Facelift Fiatu Ducato 2022 – Platforma Fiat Ducato je stále nejpoužívanější podvozkovou platformou pro výrobce obytných aut. Poslední a velmi lehounký facelift byl představen v polovině roku 2019 ale udál se téměř výhradně pod kapotou nebo na technologické úrovni. Značka FIAT skupiny PSA proto nyní pracuje na změnách vnějšího designu a modernizaci vlastně už letitého vzhledu. Na německých silnicích byla zachycena už jen částečně maskovaná verze pro rok 2022.


 • Výlety obytňákem:
  • Přijde chvíle, kdy se zima zlomí do jarních teplot – Někdy koncem února, jindy až počátkem března, každý rok však příjde chvíle, kdy se zima zlomí do jarních teplot. Moc rád na ni bývám připraven, první jarní vyjížďky ještě syrové, ať už v obytném autě nebo na kole.
  • Kopce lákají a pak se brání – Po dlouhé době jedeme krajinou sami, dnes večer a ještě asi mnoho večerů naše Malibu vedle Pilote našich přátel stát nebude. Navíc definitivně měníme směr cesty, de facto se začínáme vracet domů. Čeká nás ještě porce hezkých dní, najednou však vnímáme naše limity. Od Alicante nejprve stoupáme dálnicí stejnou jako před svátky k hoře Maigmo, tentokrát z ní vyjíždíme později a stále se zužující a více a více se klikatící silničkou míříme do Park Natural pohoří Mariola.
  • Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď – hm, jsou hezké, hm a sladká, zpíval Ivan Mládek. Kdysi pan Donutil ve svých pořadech vyprávěl takový vtípek, kde porovnával věčné městské rivaly, Prahu a Brno. Pro obě ty indicie jsem se chtěl dozvědět, jak to je doopravdy a k tomu poznání jsem pochopitelně opět použil milované obytné auto.

 • Tec4Camper: Zlatá stezka – České Žleby – Pomalu se začínáme orientovat a na běžkách radíme běžným turistům, v přilehlých hvozdech mimo vyznačené trasy zkušeně kličkujeme mezi zrádnými močály a přesně víme, kudy vedou stezky vysoké a černé zvěře, kde je zásyp a kde má noru liška. Šumava je mi nyní naším přechodným domovem a není vyloučeno, že sem přesídlíme docela. Co mě sem s rodinou zaválo se dočtete v článku


 • Vanisti: Koupelny v dodávkách – speciality – Výrobci obytných dodávek došli postupem času k několika variantám koupelen, které lze považovat za jakýsi standard tohoto typu obytných aut (viz seriál o koupelnách v obytné dodávce). Jedná se nejčastěji o pevnou koupelnu, překlápěcí koupelnu a raumbad (prostornou koupelnu do uličky). Tyto varianty můžeme označit za jakýsi mainstream. Tu a tam se však najde nějaká ta specialita, která se snaží pohodlí sprchy a toalety na malém prostoru posunout zase o kousíček dále. Na ty se podíváme dnes.

 • Caravan24: Čtyři dny zimního cestování… – Zvažovali jsme, kam vyrazit. Nelyžujeme, ale to nám nevadí, máme rádi i procházky a cestování zimní krajinou. A ta naše země Česká, je nádherná.

 • All4Camper:
  • Kempujeme na chorvatské Istrii – Do Chorvatska jaro přichází přece jen výrazně dříve než k nám – teď už kvetou mnohé stromy navzdory tomu, že o víkendu nasněžilo i na dalmatských ostrovech. A při dodržení veškerých pokynů (sledujte zde: mzv) tam můžeme vycestovat.
  • Co pro karavanisty a cestovatele chystá Dánsko v roce 2021? – Nebudu vás dlouho napínat a hned na úvod zodpovím otázku z nadpisu. Je toho opravdu mnoho, cestovatelé, karavanisté a výletníci. Máte se nač těšit, Dánsko je totiž připraveno vás přijmout s otevřenou náručí. A nejen letos.

Ostatní – Mix • Garáž: Rekordní poptávka po obytných vozech a karavanech – většina podniků v důsledku koronavirové krize trpí, ale některým odvětvím se daří nadmíru dobře. Jedním z těch šťastných je i segment výroby a půjčování obytných vozů a karavanů, které jdou v poslední době na dračku až rekordním způsobem. • ČT24: Lidé s předstihem rezervují letní dovolené v Česku, zájem je hlavně o ubytování v soukromí – Rezervace na letní dovolenou v tuzemsku letos Češi řeší s mnohem větším předstihem. Podle ubytovacích portálů, které Česká televize oslovila, je už zamluveno 60 procent kapacity nabízených chat i chalup. Zájem je proti minulým rokům až o polovinu vyšší než v tuto roční dobu bývá zvykem, a to zejména o ubytování v soukromí. Z nabídky ale rychle mizí i obytná auta a lodě. Naopak kempové chatky se lidé zatím rezervovat zdráhají.

 • Echo24: Do Polska nebo karavanem. Letošek lyžování nepřeje – Česká republika není sama, lyžařské vleky se navzdory očekávání nerozjely ani v Itálii, stojí také ve Francii. Naopak v Polsku se po pátečním částečném uvolnění protikoronavirových opatření otevřely hotely a penziony, lidé také mohou na sjezdovky. Ve Francii se zase podobně jako v tuzemsku vymýšlejí všechny možné způsoby, jak lanovky nahradit. Lyžaře tam na svah vyváží i taxíky.

 • fDrive: Již brzy se na trhu objeví elektrické karavany. Přijde s nimi firma Airstream – Elektromobily jsou stále větším trendem a v té souvislosti se objevují první nápady, jak zpříjemnit jejich majitelům případné výlety mimo civilizaci. Jako první se o pozornost hlásí slavný výrobce karavanů Airstream z USA, který nyní představuje plán výroby čistě elektrického karavanu

 • Zprávy Seznam: Nový boom na horách. Češi si ubytování berou s sebou – Češi si našli náhražku za zavřené hotely. Ve velkém si půjčují i kupují obytná auta a vyrážejí s nimi do hor. Prodejci a půjčovny karavanů díky tomu zažívají enormní růst. Zachytit nový trend se snaží i města.

 • marianneBydleni: Dřevěný mini přívěs má spoustu promyšlených detailů – Francouzi milují kempování a dovolenou v karavanech, a proto není divu, že právě z této země pochází nový obytný přívěs, který vám vytvoří perfektní zázemí na dovolené. Přitom váží jen 450 kg, zapojíte ho za osobní auto a dostanete se s ním kamkoliv!

Video

Fiamma Ultra box 500 pro naši obytku Carado T132 – Ukázka „nového“ doplňku na obytku – Fiamma Ultra box 500

Vestavby


Cestopisy

 1. Mám tě na háku. avatar
  Mám tě na háku.

  Hromada obšlehnutých sraček s linky na cizí stránky!!!

  To se mi líbí

  1. Martin Strimpfl avatar

   V podstatě s těmi linky máte pravdu, jsou to odkazy na stránky, kde v daný týden vyšel nějaký článek týkající se karavaningu. Hodnocení odkazovaného obsahu pak neprovádím, to už si musí udělat čtenář.

   A je toho hromada – lidé jsou docela aktivní.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com