Týden 8 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Osmý týden roku 2021 – tak nám rostou tuzemské restrikce a tak nějak ubývá článků na osobních blozích. Na internetu se objevil nový magazín, ale v podstatě se zatím jedná se o recykláty článků odjinud v jiném kabátě. Ale i tak se tento týden sešli nějaké cestopisy, videa a další užitečné informace – od pojištění až po novou povinnost pro těžké obytky ve Francii.

Nové články • Výlety obytňákem: Před jarem na skok do ráje – Milovníci zimy si na sněhu pěkně polyžují a my opačného pohlaví čekáme na první záblesky jarních dní. Koncem února už takové dny přicházejí, proto můžeme konečně výlety do přírody spojit s cestováním obytnými auty. Méně známé jižní oblasti Českého ráje jsou ještě nezasaženy turistickým ruchem a zpevněné cesty dostatečně vyschly pro první cyklistiku sezony.


 • Vanisti: Robeta – luxus v obytné dodávce – Značka obytných dodávek Robeta je synonymem pro to luxusnější, na co může člověk v tomto segmentu narazit. Začátek působnosti firmy spadá do roku 2011, kdy se zaměřovala převážně na design…

 • Caravan24: Ještě se dá cestovat… – spojili jsme příjemné s užitečným a vydali se na Kutnohorsko. Bohužel, mlha nám kazila dojem z cesty i když dle předpovědi mělo být již teplé jarní počasí. I tak jsme navštívili místa nám známá, ale i zcela neznámá

 • Kempy-Chaty: Kam do kempu v Toskánsku, aneb léto v Itálii – Všichni čekáme jak se situace vyklube, ale již teď předpokládáme, že letní sezóna proběhne  více méně bez větších komplikací. V Čechách probíhají rezervace do kempů na léto již teď a v kempové velmoci Itálii tomu není jinak. Proto přinášíme tipy na dovolenou v Toskánsku, což je jedná z nejžádanějších destinací na Apeninském poloostrově…

 • AkroMobil: Francie: Povinné označení obytného automobilu nad 3,5t nálepkou mrtvých úhlů – Označení vozidla nálepkou upozorňující na mrtvý úhel je ve Francii povinná od začátku tohoto roku. Tato povinnost se vztahuje na všechna vozidla nad 3500 kg, včetně obytných automobilů. Nařízení je platné pro všechny účastníky silničního provozu, tedy i zahraniční vozidla pohybující se na francouzském území.
 • CamperLIFE (nově spuštěno, proto je zde mnoho „nových“ článků – v uvozovkách proto, že se jedná ve své podstatě o totéž, co jinde již vyšlo)
  • Jedete do Francie? Čeká vás nová povinnost! – Majitelé obytných automobilů s hmotností nad 3,5 tuny čeká od letošního roku ve Francii nová povinnost. Vozidla musí být nově označena samolepkami „angles morts“, tedy varováním před slepými úhly. Povinnost…
  • Velehrad už letos otevře nový obecní kemp – Obec Velehrad, známé moravské poutní místo ležící na úpatí Chřibské vrchoviny, si pořídila vlastní kemp, který bude zároveň provozovat. Starší původní areál čekají opravy…

Ostatní – Mix


 • Náš dům: Může být na pozemku odstaven karavan? – Jednou z otázek, kterou řeší řada majitelů karavanů či obytných přívěsů, je to, zda mohou tento svůj mobilní prvek dlouhodobě umístit na pozemek. Jako tomu obvykle v podobných situacích bývá, nelze na tuto otázku odpovědět jednou větou a vyžaduje trochu podrobnější vysvětlení.


 • Český rozhlas: Kempování v zimě. Karavany a obytné vozy zažívají v Česku boom – Jarní prázdniny jsou v Česku v plném proudu a pro většinu rodin bývají spojené s návštěvou hor a zimními sporty. Ubytovací zařízení jsou ale zavřená. A tak si lidé našli alternativu – vedle sjezdovek či běžeckých tratí se stále více objevují obytné vozy a přívěsy.

Video

Vestavby


Cestopisy


 • MINCO: S karavanom prvá noc Vrátna Dolina Terchová – Už som sa nemohol viac iba dívať na karavan vedľa domu, trochu sa oteplilo a tak som si s deckami povedal, že ideme vyskúšať jednu noc do Vrátnej Doliny v Terchovej. Počasie hlásili perfektné, takže všetko nám hralo do kariet a mohli sme tak vyraziť na smer Terchova. Vo videu vám poviem moje prvé zážitky a postrehy, čo ma prekvapilo a na čo si dávať pozor. Po ceste karavanom do Vrátnej sa mi udiala aj taka menšia nehoda vo vnútri karavanu, ale o tom viac vo videu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com