Týden 9 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Devátý týden roku 2021 – první týden zamknutí v ČR. Takže asi ubydou cestopisy z ČR – i když, kdo ví… i tak lze alespoň cestovat virtuálně či si pročíst aktuální zážitky cestovatelů, co jsou mimo naši zemi. K tomu návod, jak rychle vycestovat pryč do Chorvatska, rozhovor s majitelkou kempu, pár technických informací, tipy na nějaké to čtení a nádavkem pár cestovatelských videí.

Nové články

 • Náš parťák obytňák: Jóó, holt ta Čína! – Plnohodnotné obytné vozy mají obvykle svojí určitou velikost: Je to samozřejmě oprávněné, protože na cestách by každý nomád chtěl mít velký a dobře využitelný prostor. A to samozřejmě přináší i trochu vyšší cenu. Samozřejmě je mnoho kutilů a taky firem, kteří vyrábějí naopak docela kompaktní obytňáky, pro trochu dobrodružnější povahy při cestách do přírody. No a to by nebyli Číňané, aby to nevzali tak říkajíc od podlahy.


 • Výlety obytňákem:
  • Když se zadaří slunečné předjaří – Příbramsko – Každý rok v těchto dnech vyhlížím jaro, letos díky sněhové i mrazivé nadílce ještě intenzivněji. A v úterý to přišlo, sluníčko vyhnalo rtuť teploměrů do červených hodnot. Dobírám plyn do prázdné láhve a se soumrakem mířím dálnicí ku Praze a k Hřebenům.
  • Jen trošku se ohřejeme a hned zase pojedeme – S blížícím se koncem roku se také blíží chvíle našeho návratu domů. Ačkoliv jsme na cestě už déle než měsíc, nechce se nám ani málo. Vše umocňuje i „úroveň společenského a hospodářského života“ v Čechách. Zatímco u nás jedna restrikce stíhá druhou a bacilová situace se stále zhoršuje, na středomořském pobřeží Španělska všechno běží jako v jiných letech a virus se zdá být „pod kontrolou“.
  • Pod jižní svahy sopečného pohoří – Někdy zima s odchodem nespěchá, pak je dobré pro výlet obytným autem vybrat alespoň trochu teplejší oblast a připravit se na obrázky krajiny v bělejším hávu. Alespoň na ty lesní a severní.

 • Tec4Camper: Sní děti o obytkách a přívěsech? Jak vnímá obytkáře, karavanisty, nomády… dnešní “mládež”? Považují nás za normální? nebo si myslí, že nám “ruplo v bedně”, že se chceme dobrovolně mačkat v autech a přívěsech? • Kempy-Chaty: Zkušenosti s kempinkovým a rybářským lehátkem Divero – Za kempováním, na ryby, nebo dovolenou s karavanem vyrážím opravdu častoa moc rád, tak jsem se rozhodl, že si pořídím něco pohodlnějšího, než klasickou skládací kempingovou židli. Chtěl jsem něco, na čem by se dalo jak ležet, tak i sedět a pokud možno s měkkým polstrováním, které mimo jiné také zahřeje. • Silver On The Road: Čtení pro lockdown – anglicky o karavanech – Zamknutí v okresech může některým z nás dopřát více volného času než obvykle. A ten lze využít třeba pro čtení – na internetu jsou k mání volně dostupné časopisy o karavaningu. V tomhle případě v angličtině, ale to snad nemusí tolik vadit.

Ostatní – Mix

 • iDnes: Nomády u nás nechceme. Britský řetězec diskriminoval kočovné Iry – společnost Pontins provozující rekreační parky ve Velké Británii čelí obvinění, že její zaměstnanci selektovali nežádoucí hosty za pomoci jmenného seznamu s nežádoucími jmény. Cílem firmy bylo vyhnout se hostům z řad irských kočovníků a na list se tak automaticky dostali i nositelé irských jmen. I u nás jsou kempy, které mají zkušenosti, tak pozor…

 • National Geographic: Čtyřchodové menu v obytce? To je výzva! – Koronavirus mění cestování a mnozí prodejci obytných aut a karavanů objednávají vozy už až na rok 2022. Zdá se, že v příštích letech se mnozí přátelé budou setkávat jen na čerstvém vzduchu. Dokážete si představit, že v omezených podmínkách uvaříte čtyřchodové slavnostní menu pro 5 lidí? • Svět cestovatele: Obytné vozy jsou ekologičtější než letadla nebo noc v hotelu – Přesně toto vyplývá z výzkumu ze studie německého Institutu pro energetický a environmentální výzkum (IFEU) v Heidelbergu. Víte, kolik emisí uspoříte při cestování obytným vozem nebo karavanem ve srovnání s ubytováním v hotelu nebo leteckou přepravou? 

Video

Vestavby

 • Sami Sebou: Obložení vnitřku obytné dodávky – Konečně došla řada i na lino. Na to jsme se těšili snad nejvíc!! Protože, i když se to nezdá, tak lino (nebo palubky, koberec, blábláblá…) udělá strašně moc. A jakmile jsme potáhli lino na zem (v našem pracovním stylu Pat a Mat), tak se z té obyčejné dodávky konečně stala obytná. Až tam nám došlo. Až tam nám došlo, že si vlastně plníme náš sen a budeme bezdomovci na kolech.

Cestopisy

 • Hofy: Jak se změnily naše dovolené v obytném autě – Jak se změnily naše dovolené, když jsme si pořídili obytné auto? Pokud Vás zajímá odpověď na tuto otázku, tak je tohle video plné odpovědí na tuto a mnoho dalších otázek. Hovořím v něm o tom, jak se změnil celkový přístup k dovoleným, kolik míst jsme stihli navštívit a jaké jsou naše opravdové pocity s obytným autem po 2 letech. • Barča a Forest | Život v dodávce  – Do dalšího dílu našeho podcastu přijali pozvání dva skvělí mladí lidé Barča a Forest, kteří společně se psem Samuelem cestovali rok ve své dodávce, kterou si přestavěli na obytný vůz. O své zajímavé a dobrodružné cestě si s námi přišli popovídat a zároveň se ve vzpomínkách vrátili zpět. Co zažili, co dělají a co plánují si teď můžete poslechnout i vy.


 • PIXEL na cestách: Práčovská přehrada – jeli jsme s karavanem až na Práčovskou přehradu a byli jsme tam ze soboty na neděli

 • MINCO: Kemping Rybníky Opatovce – Rozhovor – Veľmi príjemný rozhovor s majiteľkou Kempu Rybníky Opatovce. Pani Topolčányovej sa pýtam na históriu kempu a ako sa celý kemp kreoval, kam sa dá ísť a čo je zaujímavé v okolí kempu, ako to je s kúpaním sa v jazerách kempu a čo obnáša rybačka v tomto priestrannom kempe. Jasné že ma zaujímalo aj to aké rôzne akcie sa v tomto kempe konajú a sama majiteľka kempu vám priblíži a porozpráva o samotnej atmosfére kempu, ktorá tu panuje počas sezóny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com