Když pro víno na Moravu, tak na pivo do Plzně

Komentářů:

0

Na místo popsané v tomto příspěvku jsem narazil náhodou a zaujalo mne jako taková pivní obdoba jednoho místa na Jižní Moravě – a i proto se o něj dělím. Příležitost navštívit místo jsem neměl, ostatně je nyní nařízením vlády zavřeno. Vycházel jsem tedy z dostupných informací i toho, co mi provozovatel sdělil. Osobní zkušenosti lze přidat do diskuze.

Na Jižní Moravě máme už poměrně známe stání Park’n’wine pro obytná vozidla ve Velkých Bílovicích. A pokud se podíváte na mapu vinařských oblastí, tak leží vlastně uprostřed vinařských oblastí na Moravě a na hranici několika vinařských podoblastí.

Zkrátka, milovníci vína, karavaningu a případně i cyklistiky mohou na Jižní Moravě vše příjemně skloubit dohromady.

Ale je něco podobného v Čechách?

Jak jsem zmínil, stání Park’n’wine leží uprostřed vinařské oblasti – a tak by bylo jen pěkné, kdyby pro příznivce piva něco podobného existovalo i v jednom ze srdcí klasického pivovarnictví v českých zemích. I když v minulosti se návrhy na výstavbu stání v Plzni objevili , tak město jako takové zatím nic podobného nerealizovalo. Ale i tak v Plzni, respektive na předměstí Plzně, stání naleznete. A to v areálu pivovaru Purkmistr. A s možností podobného mixu vyžití jak na Moravě, tedy včetně cyklostezek.

Jak se tam dostat?

Z dálnice D5 stačí sjet na sjezdu Plzeň – Černice – výjezd č.73 a pak se držet chvilku směrem paralelně s dálnicí, tedy nesjíždět hned směrem na Slovany. Podobně to platí i ve směru od Německa. A nebo ještě jednodušeji – je to výjezd k plzeňské Olympii. Ocitnete se na předměstí Plzně, kde se na Selské návsi s kapličkou uprostřed nachází jak pivovar Purkmistr, tak i to, co by karavanisti mohlo zajímat: Purkmistr Camper Park.

Parametry

  • pro vozidlo i soupravy do 13,5m délky
  • 15 míst pro obytná vozidla
  • přístup přes automatickou závoru, kamerový systém
  • elektřina (25A) a voda v ceně
  • Nevýhodou může být nemožnost zbavení se šedé vody a vylití WC – ale v areálu je přístavek s WC a umyvadly.
  • cena 500,- Kč/den

A co o místě píše provozovatel?

Parkoviště je otevřeno 24hod denně stejně jako hotelová recepce. Cena je 500Kč a platí za noc s podmínkami check-in od 11:30 a check-out v 11:00 . Je vždy potřeba se zaregistrovat na hotelové recepci kde také dostanete výjezdovou kartu a parkoviště můžete opouštět opakovaně.

Klasické toalety jsou samozřejmě k dispozici, o možnosti rozšíření výlevky uvažujeme.

V hotelu můžete využívat různé služby jako wellness služby, bowling, hotelovou snídani za 250Kč v provedení švédských stolů či restauraci s pivem.

V dosahu je zastávka MHD (cca 300m), potraviny (300m), velké nákupní centrum Olympia Plzeň (1km) či pěší stezka kolem řeky kterou se za cca hodinu dostanete do středu města a spousty cyklostezek (více dále).

A co zde dělat?

Jak již bylo zmíněno, samotný pivovar Purkmistr nabízí hned několik možnosti trávení volného času – od prohlídky, přes pivní lázně, kuželky až samozřejmě po vlastní čepované pivo.

Okolím také vede několik cyklostezek, poznat tak lze i další pivovary v okolí. Hned v sousední Radobyčicích je další pivovar, tentokrát rodinný, o kus dál od Plzně, lze zase navštívit minipivovar Bizon a tak by šlo pokračovat – v okolí je jich hned několik a nejlepší přehled pro zájemce o toulky po okolních pivovarech asi poskytne pivní mapa.

Na kole se jde vypravit i naučnou stezkou údolím řeky Úhlavy. Ta posléze přejde na cyklostezku údolím Radbuzy a po ní dojet až do středu města – i k areálu Prazdroje. Přehled cyklostezek pak nabízí cyklo mapa Plzně.

Zkrátka vypadá to na další zajímavé místo pro milovníky piva. Provozovatele jsem poprosil o upřesnění některých detailů – ale nemá někdo osobní zkušenost?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: