Camperlife na italský způsob s oranžovou vlajkou

Komentářů:

0

Na českém webu se objevil před nějakou dobu magazín CamperLIFE – ale tento článek není o něm, ale o italském webu, který se jmenuje vlastně stejně, tedy Camperlife – jen existuje o něco déle. Magazín existuje i v tištěné formě a nedávno oslavil svůj stý výtisk! Italský svět karavaningu je zkrátka větší než ten český. Ale i pro české karavanisty tento web a časopis něco přináší – samozřejmě mimo článků ze světa karavaningu, orientovaných především na Itálii, popřípadě diskuzního fóra.

To něco navíc je i jeho vlastní klub se slevovou kartou – která je dostupná každému:

Slevová karta stojí €15 na rok, zaslání do ČR pak €2.50. Platí 12 měsíců od data vydání, platit lze prostřednictvím služby PayPal nebo platební kartou a pár dalšími způsoby. Karta nabízí slevy na kempy, v restauracích, na místní produkty, do muzeí i zábavních parků a navíc i na trajekty. Obvyklá úspora z ceny služeb, vstupů, jídel či produktů je cca 10% – při trošku aktivnějším cestování po Itálii se tak cena za kartu brzy vrátí.

Seznam slev jde nalézt jak online přímo na stránkách pomocí intuitivního vyhledávání a nebo si stáhnout téměř 180ti stránkový pdf dokument se seznamem všech slev – ten je opět přehledně rozdělen dle typu zařízení (kempy, restaurace, muzea a pod.) a následně provincie.

Samozřejmě, některé slevy jde získat i jinak, zejména do zábavních parků se nabízí různé systémy slev, ale za cca 450 Kč se karta může vyplatit, obzvláště pokud někdo plánuje strávit v Itálii více času.

Více o webových stránkách Camperlife Italy

Na samotných stránkách Camperlife lze najít i další informace – lze zde najít mapu možných parkovišť s podrobnějšími informacemi – jde hledat podle regiony, provincie i typu místa. Také se zda nabízí různé cestopisy, technické tipy a mnoho dalších článků. Takže si zde lze najít možné tipy a inspirace na další cesty. V některých cestopisech je i zmíněno využití slevové karty, například pro cestu z Itálie do Řecka trajektem, kde došlo k úspoře €120 za trajekt

Oranžová vlajka

Camperlife je ale mimo to i skvělé místo na získání dalších informací o Itálii. Lze se tam například dočíst i o o iniciativě Oranžová vlajka italské turistické asociace TCI.

Ta má více jak 120ti letou historii a projekt Oranžová vlajka běží od roku 1998. Místa označená oranžovou vlajkou jsou místa cenná z historického, kulturního či přírodního důvodu a navíc jsou vstřícná k turistům. Cílem značky je přispět k udržení místních živností – těch nabízejících místní výrobky či jídla, tak k zachování identity místa. Pro cestovatele tak mohou být informace na jejich stránkách perfektním lákadlem na místní speciality a zvláštnost – texty jsou psané tak dobře, že si s nimi Google Translator hravě poradí.

Samozřejmě že mimo upoutávky na tradiční jídlo či výrobky obsahuje každé místo i popis aktivit s historií dané obce, nezřídka doplněné o kalendář místních akcí – a pro karavanisty je důležítý i tip na místo, kde lze stát.

A ještě k trajektům

Slevy nejsou pro členy různých klubů nic neobvyklého, například 25% slevy nabízí i provozovatel Superfast ferries – silně zastoupené jsou kluby z Německa, ale kupodivu i nám blízkého Rakouska. Silné zastoupení italských asociací asi není překvapením.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: