Pohled za hranice

UK – dochází plynové láhve

Ve Velké Británii má souběh grilovací sezóny a obrovského nárůstu popularity kempování jeden nečekaný důsledek – dochází plynové láhve. To trápí především prodejce a majitele nových vozů, kteří nemají žádnou láhev na výměnu a potřebují novou. Společnost Calor gas vyzývá zákazníky k vrácení prázdných lahví (které by mohli najít třeba zapomenuté v garážích) a nedočkavě čeká na dodávky nových lahví od výrobců.


Německo – stání pro 100 vozů za pár týdnů

Dočasné stání pro obytná auta vzniklo za pár týdnů ve Fuldě. Původně bylo dané místo zamýšleno jako dočasné parkovací místo pro auta návštěvníků festivalu Hessentag 2021, nicméně ten byl zrušen. Vedení města si ale všimlo vzestupu obliby obytných domů. A tak se rozhodlo uspokojit poptávku cestovatelů a na pozemku o rozloze 9.000 m2 vybudovalo dočasné stání pro obytné domy. Tedy ne samo, ale ve spolupráci s firmou KomParking – detaily místa jsou zachycena na firemních stránkách.

Na pozemku vzniklo místo až pro 100 vozidel, obslužná komunikace byla vytvořena pomocí speciálních plastových folií, po pozemku byla rozvedeno napájení pomocí 33 sloupků. Sociální zařízení pak bylo realizováno pomocí dvou kontejnerů a podařilo se tak i realizovat likvidační stanici. Počítá se s provozem od  1. června do 31. srpna , příští rok by mělo vzniknout stálejší místo s provozem od května do poloviny září.


A cena stání? €10 za noc a €1 za 1kWh, v ceně sprcha, užitková voda a likvidace WC kazety.


USA – Policejní honička za ukradeným rekreačním vozidlem

V USA se obytné vozy označují zkratkou RV, recreational vehicle, neboli rekreační vozidlo. A i když mnohem větší oblibě se zde těší obytné přívěsy, obytných aut zde také jezdí dost. A občas se i kradou. A pak je honí policie.

Jen si nejsem úplně jist, jestli bude majitel stavem navráceného vozidla potěšen. Navíc měl zloděj asi na spěch, a tak ani nezatáhl boční výsuvnou stěnu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: