Lesopark U Jakuba

Komentářů:

0

Nechci, aby popis tohoto místa vyzněl jako placené reklama – naším původním cílem bylo podívat se na Ďáblovou prdel, ale nakonec jsme zjistili, že i s okolím je to velmi zajímavé místo. Obzvlášť pokud máte děti – my už se těšíme, až se sem za pár let podíváme s vnučkou :-). Je to trochu komerční místo – ale vše je poměrně vkusné, udržované, ceny přiměřené – tak proč to nedoporučit?

Na začátku, kousek od silnice, je prostorné parkoviště. Není úplně v rovině, ale dolní část je pro stání, a to i přes noc, vhodná. Pokud zde plánujete přespat, zvažte vyrovnávací klíny. My zde sice noc netrávili, ale další obytné vozy ano. Není divu, je to klidné místo a navíc kousek od pěkného areálu a dalších zajímavostí v okolí.

Parkování se platí jednorázově, stojí 50Kč a platí na čas od 7 hodin ráno do 7 hodin večer. K dispozici na parkovišti je WC. Na místě jsou dva parkovací automaty, jeden na mince, druhý na karty.

Cesta k zajímavostem vede pohodlnou, ale zpočátku velmi strmou cestou. Pak už se objeví rozhledna s areálem. Součástí je dokonce tajná podzemní chodba, bludiště, perníková chaloupka, lezecké stěny, různé přepážky a prolézačky, pískoviště i taková drobnůstka jak mapa Česka v podobě příhodně tvarovaného kamene. Samozřejmostí je možnost koupit si občerstvení a podívat se na rozhlednu. Ta je zpoplatněna – opět 50 Kč (stejně jako parkoviště). Otevřeno však není každý den – přibližnou otevírací dobu si lze ověřit na stránkách areálu.

Z areálu, neboli lesoparku, se jde vypravit k již zmíněné Ďáblově prdeli. Cesta vede kolem soustavy umělých rybníčku a rozhodně stojí za to. Na březích jde hledat hastrmany a nebo se zkrátka jen kochat pěkným pohledem.

Poslední metry k Ďáblově prdeli jsou pěkně strmé, případný kočárek je nutné nechat na zpevněné cestě dole. I zde je kupodivu k dispozici WC (u cesty, před odbočkou k prdeli, je zde i malé odpočívadlo). U samotné Ďáblovy prdele je ke shlédnutí i zajímavá informační cedule s dalšími zajímavými kamennými útvary v okolí.

A cestou zpět to je zase možné vzít přes Štrpské pleso. Cesta vede chvíli lese, chvíli po okraji luk, pevná půda pod nohami se střídá s dřevěnými chodníčky.

Celá cesta není dlouhá, ale my jsme zde dokázali i tak strávit témě čtyři hodiny. S dětmi by to asi bylo podstatně více. Jak si lze na fotkách všimnout, počasí bylo během naší návštěvy takové aprílové – i když byl květen. Takže chvíli pršelo, chvíli foukalo a docela často svítilo sluníčko. Ale proměnlivé počasí vůbec nevadilo. Na stezkách jsou rozmístěny i informační tabule a rozmanité hádanky, nudit se tady tedy nedá. Podstatná část cest je vhodná pro kočárek, doporučuji spíše sportovní typ, ale ani běžný se zde neztratí.

A pokud se návštěva protáhne, na parkovišti lze přespat. A nebo přijet večer a ráno hned vyrazit na prohlídku – alespoň budete mít tu krásu převážně jen pro sebe.

A ještě odkaz na stránky: https://www.ceskakanadazvysky.cz/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: