Registrace obytných vozidel – červenec 2021

Prezentována data byla získána z volně dostupných dat o registracích poskytovaných Ministerstvem dopravy. Údaje nemusí být vzhledem k povaze dat naprosto přesné, jakkoli jsem se snažil je zpracovat co nejlépe.

Jako nové je počítáno vozidlo nové nebo registrované do šesti měsíců po prvním přihlášení v Evropě (dovoz) – to je změna oproti předchozímu zpracování dubnových dat, přeci jen to dává objektivnější pohled

V červenci 2021 se registrovalo celkem 201 obytných automobilů a 66 přívěsů. Meziročně tak například u přívěsů došlo k poklesu o 10%, obytných aut se ale na druhou stranu zaregistrovalo o 17% více než v červenci 2020. celkově je počet registrovaných vozidel ale stále rekordní – jen křivky začínají kopírovat průběh normálních let, kdy po růstu v prvním pololetí přichází pokles a teprve v posledním čtvrtletí roku bývá patrný opětovný nárůst zájmu

Na oblíbenosti provedení jednotlivých typů obytných automobilů se nic nemění a polointegrované provedení je nadále nejoblíbenější. Stejně tak i podvozek Fiat Ducato i vedoucí postavení značky Adria na poli obytných automobilů.

Závěr

Klesající počet registrací kopíruje trendy z minulých let a není tedy překvapivý. Určitou roli v tom ale může hrát obecný nedostatek vozidel i zdržení dodávek. Zajímavý tak bude především podzim tohoto roku.

Poznámka

Data, ze kterých byly generovány výše uvedené grafy, si lze stáhnout ve formě Excel souboru níže a volně použít k jakýmkoliv potřebám a generování vlastních grafů. Není potřeba uvádět odkaz na zdroj dat, i když to samozřejmě potěší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: