Údržba: průchodka pod mřížku a krytka šroubu pro varnou desku Dometic

U kombinace dřez a vařič Dometic MO 9722 mi zmizela jedna z krytek šroubů, která zároveň tvoří doraz pro kryt sporáku a dřezu. Asi se uvolnila a spláchla do odpadu. To bylo nepříjemné, neboť deska pak při jízdě narážela na kov. Nouzově jsem vyloupl krytku z druhé strany, jen teda měla tendenci vypadávat.

Následně jsem se na radu zeptal ve skupině Profi obytné vestavby a vše kolem toho a od paní Hany Chovancové dostal radu pozeptat se v obchodě Obytné Auta Ostrava. Mailem jsem popsal svůj problém, mimo krytky mi praskla i jedna vložka u varné mřížky. Obojí měli skladem, takže jsem si objednal 3 kousky krytek a 4 průchodky – trochu více, než by bylo potřeba, ale mít něco do zásoby se hodí. Celkem to vyšlo na 284 Kč plus 100 Kč za dopravu. Není to zrovna levné, ale ani nijak drahé – kdysi se mi jeden prodejce stěžoval, že mu na výstavách z aut miznou právě tyhle drobnůstky. Takže asi pro někoho je to drahé – a nebo zkrátka neví, kde to koupit.

Asi to lze koupit i jinde v jiných obchodech, ale zkusil jsem, co mi bylo doporučeno a fungovalo to, navíc soudě dle nabídky obchodu, tak na náhradní díly se specializují.

Další možnosti koupě:

To bylo v pondělí, balíček dorazil ve středu a můj Dometic je opět v pořádku. Navíc mám schováno par kousků pro další opravy, nepředpokládám, že by to byla poslední krytka či průchodka co mi při mé smůle zmizí a nebo jako v případě průchodky, praskne.

A ještě tip – krytka moc nedržela. Ostatně stejně jako ta náhradní, co jsem vyloupnul z protější strany. Stačilo ale místo a prohlubeň pro krytku pořádně očistit lihem a teprve pak vmáčknou krytku a drží jak nová. Pokud se ale začne zase uvolňovat, asi přijde na řadu lepidlo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: