Vylepšení: pružná kapsa na kuchyňské lince

Ve vestavbě není moc místa a s tím co je, je potřeba řádně nakládat. A tak jsme na druhé straně kuchyňské linky měli nainstalovanou pružnou kapsu – pro odkládání drobností, například podložky na odkládání nádobí. Jenže časem se kapsa docela nepěkně vytahala a byla spíše na ostudu. Stav z poslední doby dobře ilustruje tato fotka:

Hledal jsem tedy alternativu a díky příspěvku od Jana Haly ve fb skupině KNAUS/WEINSBERG CUV CZ/SK našel řešení od značky KiiPER. Jsou to v podstatě pružné pásy s bočním uchycením, dostupné v několika délkách přímo od výrobce. Plus je možné si udělat i díl na míru. Vše je popsáno na webu výrobce, odkud si jde výrobky i objednat. Balení je pěkné a součástí je i šablona pro navrtání otvorů pro držáky síťky.

Po oddělání dosavadní kapsy se objevil problém – kapsa byla na bocích lepená a při odstraňování vzalo lepidlo s sebou i část vrchní vrstvy překližky. Asi jsem měl být opatrnější a místo před odstraňováním třeba zahřát a poté pomalu odlepovat. Pro zakrytí tohoto estetického defektu jsem si pomohl fólii, zvolil jsem běžně dostupnou značku d-c-fix v provedení světlý beton. Skvěle pasuje k provedení vrchní části kuchyňské linky. Pás fólie jsem volil užší než je šířka pružné látky od KiiPER – tak aby zbytečně nepřečnívala přes viditelnou část pružné mřížky. Samozřejmostí je před nalepením dobře místo očistit, já použil klasiky hadřík namočený v lihu.

Poté jsem namontoval držáky, bylo možné použít i delší vruty – výrobce dodává v balení jak kratší tak i delší. Pak stačilo napnout mřížku, zaklapnout vrchní díly na obou stranách a hotovo.

Po otevření auta vypadá zadní strana kuchyňské linky opět skvěle a podložka na nádobí sedí velmi dobře. Tak snad bude kapsa dobře sloužit.

Výrobce se neomezuje jen na tyhle kapsy, jeho výrobky lze použít i jinak, viz tyto ilustrační obrázky – zabrání vypadnutí věci ze skříněk či pomocí hlubších bočnic umožní uložení i větších předmětu:

Kde koupit

Výrobky lze koupit přímo v eshopu společnosti, zde je nejširší nabídka i dostupné informace. Referenční cena sad je od €17.90 do €29.90, tedy cca 465 – 777 Kč. Nevýhodou je ale cena za dopravu, €18. Ale sortiment firmy je širší, je možné si koupit třeba i pružnou síť do skříněk, aby nevypadavaly věci (kiiper mini), posuvné síťky, udělej-si-sám sady a podobně. K dispozici jsou i různé vzory pružných pásů a třeba i bílé provedení.

Z českých obchodů jsem našel síťku jen v obchodě Můj Caravan: KIIPER® – univerzální úložná síť, cena 469 – 779 Kč, zde jsem nakonec nakoupil. Rád přidám i tip na jiné české obchody s touto nabídkou.

Představu o montáži a použití si jde udělat i z tohoto německého videa:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: