Polsko: největší veletrh karavaningu již za dva týdny

Čeští karavanisté se možná těší na horký podzim, který do našich končin přinese v poměrně těsném závěsu hned dvě výstavy. V Brně čtyřdenní CaravaningBrno od 21. do 24.10.2021 a v Praze pak třídenní ForCaravan od 26. do 28.11.2021 . Dle mého názoru je to nešťastné a kontraproduktivní, ale co už.

Ale za humny to mají stejné – také dvě akce v poměrně těsném sledu. Ale Polsko je o poznání větší. V Poznani začíná za dva dny Caravans Salon Poland, a za dva týdny pak ve Varšavě o poznání větší Camper Caravan Show. První akce je třídenní, druhá čtyřdenní. Výhodou obou veletrhů je v porovnání s akcemi v ČR i menší zátěž co se týče covidu – žádné testy u vstupu či kontrola očkování, jen prohlášení o bezinfekčnosti. Ochrana dýchacích cest v pavilonech povinná (ale iluze o dodržování si nedělámu nás to asi bude podobné).

Při prohlídce prezentací obou polských akcí si nelze odpustit srovnání s českými stránkami našich lokálních akcí. Poznaňská výstava komunikuje obrazově i slovem zajímavosti, snaží se nalákat, podobně i ta varšavská. Je to sice takový ten polský styl – leštění, zveličování a slibování, ale oproti tomu prezentace BVV je taková nemastná neslaná, jako kdyby uvízla v minulosti.

Poznaň: Caravans Salon

Koná se v Poznani již po čtvrté, jednodenní vstupenka stojí 25 zlotých, vstupenka na celou dobu akce pak 50 zlotých (cca 140 Kč a 280 Kč). Bohužel lístky s parkováním i vstupenkou na slet jsou již vyprodány. Parkovací možnosti v okolí jsou vzhledem k poloze výstaviště omezené.

Zajímavostí výstavy jsou:

 • více než 40 vystavovatelů prezentujících téměř 60 značek – seznam zajímavostí je zde, plánek výstavy spolu se seznamem vystavovatelů pak zde.
 • setkání s cestovateli, blogery a nadšenci
 • národní karavanní rally – slet
 • RETRO zóna obytných vozů s motoristickými legendami
 • Hand made zóna – aneb vlastnoručně vyrobené, opravené a nebo postavené obytné vozy naživo

I když výstava se koná po čtvrté, tak slet karavanistů v tomto místě má delší tradici a bude se jednat o již třináctý ročník. Zaplní volnou plochu mezi výstavními pavilony, což asi k atmosféře veletrhu jen přidá. Zúčastnit se má 170 posádek. Retro zóna se bude konat podruhé, při minulém ročníku se osvědčila. Hand made zóna je pak novinkou, ale nepochybuji, že bude také úspěšná, přestavby dodávek jsou v Polsku stejně populární jako u nás.

Praktické informace


Varšava: Camper Caravan Show

V polské Varšavě proběhne pak za dva týdny ještě jiná výstava, Camper Caravan Show. Tu její organizátoři označují za největší veletrh karavaningu ve střední a východní Evropě. Konat se má již po šesté a to od 7. do 10.10.2021 – tedy celé čtyři dny. Minulý ročník navštívilo 76 tisíc návštěvníku, vystavovalo zde 101 vystavovatelů na ploše 18.000 m2 a letos se očekává ještě větší účast, slíbeno je na 70 premiér. Organizátoři lákají nejen obytná auta a přívěsy, které nejméně v Polsku ještě nebyli k vidění, ale i novou zónu s příslušenstvím a vybavením pro táborníky, ještě větší sjezd karavanistů než minule (podrobnosti níže), dále youtuber zóna určená pro setkání s polskými popularizátory karavaningu a přítomny mají í být food trucky.

Jednodenní vstupenka stojí 50 zl. tj. cca 280 Kč. Lístek lze získat i zdarma na první dva dny veletrhu, tj. čtvrtek a pátek, pokud se veletrhu účastníte obchodně. Parkování je zdarma, zdarma je i doprava na veletrh z centra Varšavy či letiště.

A pro srovnání, vstupné v Brně činí 170-200 Kč, denní rodinná vstupenka přijde na 400 Kč, pokud budete s karavanem i nocovat, přijde noc na 350-500 Kč. Modelovou rodinu 2+2 tak třeba dvoudenní přítomnost na výstavě v Brně přijde na 1.300 Kč

Mimo výstavy proběhne i několik doplňkových akcí:

Homo Camperus 2021 (Rally) – aneb kempování

Za poplatek 200 zlotých za posádku se lze účastnit i sjezdu karavanů*. Pro typickou rodinu 2+2 to tedy znamená výdaj cca 1.150 Kč. V této částce je pak zahrnuto:

 • vstupné po celou dobu konání výstavy (4 dny) pro celou posádku
 • místo pro karavan
 • elektřina
 • možnost využití sanitárního vybavení a sprch
 • přístup na veletrh
 • doprovodné programy

Minulý rok využilo tuto možnost 448 posádek a letos se očekává účast ještě větší.

* kapacita sletu je již vyčerpána, polský organizátor nabízí možnost zapsat se na čekací listinu.

Food Truck Festival

Příležitost ochutnat kuchyň na kolečkách – možnost zakusit různá jídla, často exotická a nápoje, objevit nové chutě či ty tradiční zakusit jinak, k tomu poznat i kuchaře. Kulinářská část výstavy asi žádnému návštěvníkovi neunikne. Jak sami uváději organizátoři výstavy – Přeplněné ulice Marrákeše, elegantní bistra Paříže a hipsterské ulice Berlína – objevte, jak chutná svět a voní… aniž byste se hnuli z Varšavy.

Camper Con

První festival youtuberů, bloggerů a cestovatelů v Polsku. Zatím přislíbilo účast zhruba sedm subjektů a budou ostatní seznamovat se svými zkušenostmi, zážitky.

Praktické informace

 • stránky: https://campercaravanshow.com/
 • adresa: Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn, 114D Wolica
 • vzdálenost z Brna cca 520km, 6h jízdy
 • vzdálenost z Prahy cca 680 km, 8h jízdy
 • vzdálenost z Ostravy cca 360 km, cca 4,5h jízdy

Slet se bude konat na volné ploše kolem výstavních pavilonů E a F, případné přenocování mimo slet je pak možné v areálu čerpací stanice a McDonalds u pavilonu A:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: