HYMER Backrack+: máchněte rukou a kola jsou na autě

Netradiční nosič nejen na kola nabízí nově Hymer a to pod značkou Backrack+. Jedná se vlastně o ucelený systém pro zadní dveře a nabízí tak nejen přepravu jízdních kol. Samotný výrobce Hymer systém prezentuje jako absolutně flexibilní řešení – přepraví jak kola, tak i zavazadla, rezervní kolo, lyže.

Hymer Backrack+ systém

Základem je rám, který se montuje na dveře. Klidně i na jedny, ale systém je pro obě dveře. Nosnost rámu je impozantních 70 kg při vlastní hmotnosti 8kg. Pokud je na vozidle nainstalováno tažné zařízení, zůstává toto dostupné. Dveře lze otevírat a na tento rám se pak připevní další příslušenství.

Zatím je v nabídce:

Nosič kol Swing

Nosič především na elektrokola. Významně usnadňuje jejich nakládání, celý držák kol se otočí a nakloní, pak stačí jen s koly najet, zajistit a máchnutím ruky vrátit celý držák zpět do transportní polohy. To mávnutí ruky znamená vynaložit sílu cca 10 kg, tedy asi jako kdybyste manipulovali s balením 6ks minerální vody v PET láhvích. Nosnost je 50 kg, tedy 25 kg na jedno naložené jízdní kole

Nosič kol Shuttle

Mnohem jednodušší řešení, kola zavěsíte na zadní stranu dveří. Výhodou je minimum prostoru, nevýhodou nutnost zvednutí kola a odstranit přední blatník kola.

Zadní lišta

odnímatelná lišta pro zadní světla a registrační značku, navíc obsahuje sklopný schodek pro usnadnění přístupu do vestavby zezadu, zadními dveřmi s nosnosti 100 kg.

Police MiniRack

Pomocná konstrukce pro uložení a přichycení nákladu o hmotnosti až 20 kg. Na jeden rám se vejdou dvě takové police.

Držák rezervy

Úchyt na rezervu – co víc dodat. Pokud nechcete vozit rezervu pod vozem, například tam máte nádrž na LPG či na vodu, lze tento držák snadno využít

Ceník

Je nutné si uvědomit, že se jedná o značku Hymer. Ta k nejlevnějším nepatří, ovšem ceně odpovídá i kvalita. Zde je tedy předběžný ceník jednotlivých položek – cena v korunách je jen orientační, získána přepočtem:

položkacena za kus v €v Kč
základna/rám Backrack+ jedny dveře49912.900
nosič kol Swing1.49038.700
nosič kol Shuttle39910.300
zadní lišta44911.600
police miniRack2496.400
úchyt na rezervu2496.400

Výrobce nabízí i výhodné sety, například dva rámy, nosič Swing, zadní lišta, police miniRack a nosič na rezervu by v součtu stál €3.435, výrobce jej ale nabízí v setu za €2.990 – tedy cca 77.700 Kč. Jedná se ale o doporučenou koncovou cenu, u jednotlivých prodejců může být cena výhodnější.

Závěr

Nosič je zajímavou alternativou k běžným nosičům na zadní dveře. Oproti nim je ale poměrně drahý. Téměř trojnásobě, kdy základní sestava na jedny dveře a dvě kola vyjde na zhruba 30.000 Kč. Má ale vyšší nosnost a je univerzální – přepravovat můžete co je zrovna potřeba a nabídka doplňků se může do budoucna rozšiřovat. Drobným nedostatkem je zablokování zadních oken pro otevírání.

A nakonec dvě videa – jedno spíše reklamní, druhé pak delší a podrobnější:

foto: Hymer

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: