Plnění vody komfortně a s přehledem

Komentářů:

5

Do otvoru pro plnění vody se mi nechce strkat žádné hadice a vůbec nějak zvyšovat riziko znečištění otvoru. Používám proto víčko Heoswater s koncovkou. To umožňuje jednak snadné připojení hadice, jednak i odvětrání vlastního napouštěcího otvoru, takže voda nemá tendenci vystříknout při plnění ven.

Hadici nemám napojenou přímo, ale využívám sestavu pro regulaci toku vody a i měření načerpaného množství. Základní kapacita nádrže je 80 litrů a tak alespoň vím, kolik jsem už doplnil. Ale je to taková vychytávka – hračička, není to nezbytné. Regulace toku se ale hodí pro zabránění vystřikování, při plném průtoku k němu občas dochází, když to trochu omezím, tak je to pak již zcela bez problémů.

Takže sestava vypadá takto:

 • Gardena, regulační ventil 2977-20, cca 270 Kč
 • Gardena, průtokoměr 8188-29, cca 500 Kč
 • Gardena, hadicová rychlospojka 26,5 mm 2917-20, cca 160 Kč
 • Gardena výkyvná přípojka na vodovodní kohoutek 1″ – 1/2″, 2998-20, cca 180 Kč
 • Heosafe víčko, cca 500 Kč

Celková cena je cca 1.600 Kč. Před pár lety to ale stálo o cca 15% méně. Tip na ušetření za Heosafe víčko je uveden dále, průtokoměr je zbytečný – celkově tak lze ušetřit cca 1.000 Kč.

K tomu mám pružnou textilní hadici Gardena Liano, délka 20 metrů, cena cca 1.100 Kč. Plus zlodějku na vodu a klasickou kratší hadici pro potravin o délce cca 1.2m. Ta přijde vhod při plnění vody do kanystru z umyvadlových kohoutků.

Hadici by asi stačila kratší, plnou délku jsem nikdy nevyužil. Myslím, že kombinace délek 1.2m, 3m a 5m z potravinářských hadic a s koncovkami pro snadné spojování by stačila naprosto všude. Delší hadice se ale hodí, pokud je třeba zdroj vody daleko a nechcete s autem zbytečně manévrovat.

Vše pak mám uloženo v plastovém boxu, do kterého se vejdou jak hadice, tak i spojky. Box je umístněn v plynové skříňce. Vozím jen jednu malou 5kg láhev, takže místa zde je dost.

A tady ještě tip na levnější možnost hadicové spojky pro plnění vody. Stačí koncovka, kus hadice a připevnění pružným lankem k plnícímu otvoru. Po odemčení víčka se hadice s koncovkou povysunou a napojí se plnící hadice. a po skončení se zase hadice s koncovkou zatlačí zpět a otvor se zamkne. Jednoduché a funkční. Tip je z Possl fora:

Sestavu lze navíc doplnit třeba o různé filtry na vodu

 1. Pěkně popsané.
  Chci se jen zeptat, jak přesné je měření průtokoměru?
  A taky mě napadá: jak se pozná že je nádrž plná, když bych průtokoměr nepoužil a zároveň měl hadici na víčku Heosafe ? 🙂

  To se mi líbí

  1. Nijak „odborně“ nebo detailně jsem tu přesnost neměřil, ale naplněné množství vody odpovídá pokaždé vcelku přesně objemu nádrže (zbytek starší vody většinou před naplněním vypustím), když plním kanystry, ukáže to taky přesně – tedy jako že 15l je 14.9-15.1 podle toho, kdy to vypnu a jak moc je nádoba naplněna.

   Při naplnění začne nádrž přetékat, heosafe „přepadu ven“ nijak nebrání. Nemusíte se tedy bát třeba natlakování nádrže či něčeho podobného.

   To se mi líbí

 2. Děkuji moc za info.
  To měření je tedy docela přesné na takovéto využití. To se mi líbí. Ne vždy chci naplnit plnou nádrž a takhle přesně budu vědět kolik dávám. Nebo že už bude nádrž plná a já můžu zastavit kohoutky.
  U víčka mi podle obrázku není jasné jak by mohlo „přetékat“, ale tuším tedy že nejspíš víčko „špatně“ těsní.

  To se mi líbí

 3. Ten měřič asi neumí vypnout po nastaveném množství vody co?

  To se mi líbí

  1. Martin Strimpfl avatar
   Martin Strimpfl

   Ne, to neumí. Je to čistě jen počítadlo průtoku. Ale ona ta voda pak začne stříkat ven :-).

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: