Plnění vody komfortně a s přehledem

Do otvoru pro plnění vody se mi nechce strkat žádné hadice a vůbec nějak zvyšovat riziko znečištění otvoru. Používám proto víčko Heoswater s koncovkou. To umožňuje jednak snadné připojení hadice, jednak i odvětrání vlastního napouštěcího otvoru, takže voda nemá tendenci vystříknout při plnění ven.

Hadici nemám napojenou přímo, ale využívám sestavu pro regulaci toku vody a i měření načerpaného množství. Základní kapacita nádrže je 80 litrů a tak alespoň vím, kolik jsem už doplnil. Ale je to taková vychytávka – hračička, není to nezbytné. Regulace toku se ale hodí pro zabránění vystřikování, při plném průtoku k němu občas dochází, když to trochu omezím, tak je to pak již zcela bez problémů.

Takže sestava vypadá takto:

  • Gardena, regulační ventil 2977-20, cca 270 Kč
  • Gardena, průtokoměr 8188-29, cca 500 Kč
  • Gardena, hadicová rychlospojka 26,5 mm 2917-20, cca 160 Kč
  • Gardena výkyvná přípojka na vodovodní kohoutek 1″ – 1/2″, 2998-20, cca 180 Kč
  • Heosafe víčko, cca 500 Kč

Celková cena je cca 1.600 Kč. Před pár lety to ale stálo o cca 15% méně. Tip na ušetření za Heosafe víčko je uveden dále, průtokoměr je zbytečný – celkově tak lze ušetřit cca 1.000 Kč.

K tomu mám pružnou textilní hadici Gardena Liano, délka 20 metrů, cena cca 1.100 Kč. Plus zlodějku na vodu a klasickou kratší hadici pro potravin o délce cca 1.2m. Ta přijde vhod při plnění vody do kanystru z umyvadlových kohoutků.

Hadici by asi stačila kratší, plnou délku jsem nikdy nevyužil. Myslím, že kombinace délek 1.2m, 3m a 5m z potravinářských hadic a s koncovkami pro snadné spojování by stačila naprosto všude. Delší hadice se ale hodí, pokud je třeba zdroj vody daleko a nechcete s autem zbytečně manévrovat.

Vše pak mám uloženo v plastovém boxu, do kterého se vejdou jak hadice, tak i spojky. Box je umístněn v plynové skříňce. Vozím jen jednu malou 5kg láhev, takže místa zde je dost.

A tady ještě tip na levnější možnost hadicové spojky pro plnění vody. Stačí koncovka, kus hadice a připevnění pružným lankem k plnícímu otvoru. Po odemčení víčka se hadice s koncovkou povysunou a napojí se plnící hadice. a po skončení se zase hadice s koncovkou zatlačí zpět a otvor se zamkne. Jednoduché a funkční. Tip je z Possl fora:

Sestavu lze navíc doplnit třeba o různé filtry na vodu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: