Při cestě na lyže do Itálie pozor na nové povinnosti

Komentářů:

0

V Itálii stanovili v únoru tohoto roku novou vyhláškou nové povinnosti pro lyžaře. Ty vstoupí v platnost k 1. lednu 2022. Je to zejména:

Povinné pojištění odpovědnosti za škody nebo úrazy způsobené třetím osobám

Každý lyžař na sjezdovce musí mít platné pojištění, které kryje jeho občanskoprávní odpovědnost za škody nebo úrazy způsobené třetím osobám. Provozovatelé lyžařských areálů, s výjimkou těch vyhrazených pro běžecké lyžování, jsou povinni nabízet při zakoupení skipasu i pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škodu způsobenou jak jiným osobám, tak i na jejich věcech. Sankce při kontrole se bude pohybovat od 100 do 150 eur, navíc dojde i k zabavení skipasu.

Není nutné zakoupit nabízené pojištění u pokladny skiareálu, ale bude nutné mít takové pojištění sjednané a případně jej doložit. K tomu se navíc uplatní nově pravidlo, že v případě kolize mezi lyžaři se bude předpokládat (pokud se neprokáže opak), že každý z nich se stejnou měrou podílel na vzniku případné škody. To znamená, že nehody na svazích a u nichž bude těžké určit viníka, se bude přistupovat ke všem účastníkům jako ke spoluviníkům.

Zákaz lyžovat pod vlivem alkoholu

Zmíněná vyhláška výslovně zakazuje lyžovat v opilosti jako důsledku požití alkoholických nápojů a toxikologických látek. Mohou se provádět namátkové testy a v případě překročení hranice 0,5 gramu/litr alkoholu v krvi bude toto pokutováno poměrně vysokou pokutou od 250 do 1000 eur, při překročení 0,8 gramu/litr se pak jedná o trestný čin se všemi důsledky.

Pro osoby do 18ti let povinná přilba

Zmíněná vyhláška posunuje hranici povinného nošení přilby z 14ti let na 18 let. Při provozování alpského lyžován, snowboardingu, telemarkingu a sáňkování jsou osoby mladší osmnácti let povinny nosit ochrannou přilbu. Ta musí vyhovovat technickým požadavkům obsaženým v normě UNI EN 1077: 2008 a mít jasné značení CE. Pokuta za nesplnění povinnosti činí 100 až 150 eur.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: