Hannover zaplaven ozdobenými bulli – a v létě velká akce

Aktualizace: 10.4.2022 – festival přesunut na rok 2023

Vánočních trhů a akcí letos moc není. V Hannoveru si ale i v této době našli způsob, jak si trochu té sváteční atmosféry užít. Již po třetí, od roku 2019, se přes vánoci koná jízda s názvem Twinkle Light Cruise. Nevím, jak to přesně přeložit, snad jako Jízdu blikajících světélek? Hlavní součástí jsou slavná téčka značky VW – mnoho z nich v obytné kempovací úpravě.

Twinkle Light Cruise Hannover, 18. prosince 2021

V sobotu večer 18. prosince se tak po dvou letech projelo Hannoverem více než 100 vozidel značky Volkswagen ozdobených blikajícími světélky. Mnoho z nich starší dodávky T2 a T3 v obytné úpravě – ale zahlédnout se dali i obytky T4, dokonce s neméně legendárním přívěsem Eriba. Tuto jízdu zorganizoval již po třetí Alexandr Frank. Samozřejmě i on ve svém Bulli projížděl hannoverskými ulicemi – jeho upravenou obytnou sanitku s rohy na střeše asi nešlo přehlédnout. Přehlídce svíticích dodávek, brouků, skútrů a dalších vozidel tleskaly tisíce lidí v ulicícíh.

Trocha historie

Prvního ročníku v roce 2018 se účastnilo 15 vozidel značky VW. To bylo poprvé, kdy se od Novoměstské radnice vydala svítící kolona ikonických vozidel na severní břeh Maschsee směrem na Opernplatz a do centra města. Hned následující rok, tedy v roce 2019, se počet účastníků rozrostl na 40 vozidel. Opatření v roce 2020 znemožnila konání této show, zato tento rok počet účastníků přesáhl 100 vozů.

Světla v pohybu

Tuhle pohyblivou krásu si lze nejlépe vychutnat na videu – popřípadě v galerii nebo na facebooku.

sestřih jízdy
Jak taková paráda vzniká
první ročník 2018 – skromné začátky

A to není vše, v Hannoveru se chystá v létě 2022 další velká akce pro příznivce užitkových vozů značky VW:

VW BUS FESTIVAL HANNOVER 2022

15.-17. ČERVENCE , VÝSTAVIŠTĚ HANNOVER

Od roku 2007 mnoho nadšenců autobusů VW čekalo na další oficiální setkání společnosti Bulli Volkswagen Užitkové vozy. A nyní je to oficiální: od 15. do 17. července 2022 se z výstaviště v Hannoveru stane obrovský areál Bulli s velkým kempem pro tisíce transportérů značky VW všech generací a fanoušků z celého světa. Plánování v divizi Volkswagen Užitkové vozy je v plném proudu a festivalový areál na hannoverském výstavišti je zarezervovaný. Po Novém roce by mělo být možné zarezervovat si v kempu místo. Na obrovské přehlídce těchto vozů z celého světa budou bezpochyby k vidění i různé obytné variace téček – ostatně tyhle vozy jsou stály na začátku popularity kempování v autech.

Z důvodu válečného konfliktu na Ukrajině byl festival přesunut na rok 2023, zúčastněné strany nepovažují konání akce za dané situace za vhodné.

Zdroje:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: