Registrace nových obytných aut v Německu – v listopadu propad o 6%

Už několik týdnů se to v Německu jen naznačovalo a šuškalo co bylo dnes potvrzeno oficiální statistikou – registrace nových obytných aut se v Německu v listopadu meziročně snížili a jsou o více jak 6% nižší než v listopadu roku 2020.

Přívěsy dokonce o 30%

Ještě horší pokles registrací nastal o obytných přívěsů. Zde došlo k propadu dokonce o necelých 30%, konkrétně 29.1%. V počtu registrací se tak tento segment prakticky vrací do roku 2019 a rok 2020 jakoby ani neexistoval. Pokles zájmu o obytné přívěsy je docela markantní a vypadá to na celkový výrazný pokles ročních registrací, dokonce i pod úroveň roku 2019. Sami Němci ovšem za poklesem vidí zčásti i potíže s dodávkami surovin a komponent.  Nicméně je realitou, že rok 2021 skončí nevyhnutelně s menším počtem registrací než rok 2019.

zdroj: civd.de

Pokles obytných aut

U obytných aut je i přes meziroční pokles situace trochu jiná. Podzim roku 2020 byl ve znamení velkého zájmu pro obytný auta a tak možná meziroční pokles o 6.1% není takovým překvapením. Svoji roli zde určitě sehrávají již zmíněné potíže s dodávkami – ostatně ani u nás nebyl listopad zrovna silným měsícem. I tak se ale zaregistroval v listopadu 2021 více jak dvojnásobek obytných aut ve srovnání s listopadem 2019, tedy před nástupem epidemie a celkově počet registrací v roce 2021, tj. 77. 802 vozidel, již překonává počty za stejnou část roku 2020, tedy 73.070 aut.

zdroj: civd.de

Závěr

Vývoj na německém trhu potvrzuje pokles zájmu o obytné přívěsy a setrvalý zájem o obytná auta. Ten je stále o více jak o polovinu vyšší než v dobách přes covidem a je snad aktuálně jen brzděn nedostatkem aut a jejich stoupající cenou.

zdroj: civd.de

Zdroje

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: