Střechu vzhůru aneb Tetris po francouzsku

Komentářů:

0

Název zdařilého českého webu Střechu vzhůru, který se věnuje karavanům Rapido Club, Trigano Rubis a dalším podobným, jsem si nevybral náhodou. Řešení od francouzské firmy JCG Creations se totiž těmto již legendárním obytným přívěsům velmi podobá. O výhodách kompaktního vozu se lze přesvědčit i na vlastní oči – na konci článku je krátké propagační video tohoto unikátního řešení.

JCG Creations – https://www.jcg-creations.com/

U obytných vozů této firmy, převážně na podvozku Renaultu Trafic, tak není k nalezení tradiční výklopná stanová střecha, ale elektronicky ovládaná izolovaná výsuvná pevná střecha. A díky důmyslnému uspořádání se dovnitř vejde nejen kuchyň a sezení, ale i záchod sprchá a pevné dvojlůžko. Zkrátka ideální cestovní vozidlo pro dva (až čtyři) cestovatele, kteří nevyžadují prvotřídní komfort, ale spíše ocení hbitost a průjezdnost malé dodávky.

půdorys V7 CT

Jak již bylo zmíněno, většina modelů této menší francouzské firmy vychází z 5,40 m dlouhého Renault Trafic. Dvě kabinová sedadla lze otočit směrem do interiéru vozidla, jedno či dvě další zadní sedadla jsou buď volitelnou výbavou a nebo jsou nabízena jen pro určité modely a provedení.

V7 CT

Tento model je vrcholem nabídky, nabízí sice až tři sedadla, ale cílí hlavně na dva cestovatele. A těm nabídne maximum pohodlí vzhledem k danému prostoru. Je zde kuchyň, jídelna, koupelna, sprchový kout i ložnice.

Sanitární část je už takový malý Tetris – v základu lze ihned využít umyvadélka a zpod skříně vysunout přenosné WC. Ale malou přestavbou vznikne sprchový kout – ten je překvapivě prostorný.

A na zádi vozu je pak napříč vozu umístněno dvojlůžko s úložným prostorem – přístupným zčásti jak z vozu, tak i z vnějšku. Dva cestovatelé tak mají vše k pohodlnému cestování k dispozici a k tomu dostatek úložného prostoru.

Zvenku je navíc přístupná i sprcha – takže není vždy nutné rozkládat tu vnitřní a nebo lze venkovní použít k rychlému opláchnutí nohou:

A mimo obratnosti má toto vozidlo další výhodu – vejde se se složenou střechou pod většinu výškových bran ve Francii:

Parametry vozidla

 • Vnější rozměry: 5.4m délka x 1.95m výška * 2m šířka
 • Vnitřní rozměry: 2.94 m délka x 1.34 výška 1.66m šířka
 • Dřez a dvouplotýnkový plynový vařič
 • Stůl 75 x 55 cm, otočná přední sedadla
 • Kompresorová chladnička 85 l
 • Lůžko s lamelovým roštem 1.25 m x 1.9m
 • Voda: 150 l
 • Odpadní nádrž: 55l
 • vnitřní zásuvky 12V, USB a 230 V/300W
 • 100Ah baterie pro vestavbu
 • Topení Webasto
 • bojler 16l, ohřev motorem a nebo 230V

Čtyřmístný model V7 bez přívlastku CT pak sice nabídne více sedadel i další poměrně unikátně řešenou postel, ale již zde není místo na sprchu. Záchod zde ale najdete:

A nejmenší vozidlo v nabídce, model V1, je pak na podvozku Peugeot Expert a nabízí již vyskakovací stanovou střechu – a postel je rozkládací – zkrátka prostoru je zde o poznání méně.

Mimochodem, mimo francouzské vozy je nabízena i vestavba na podvozku VW Transportér T6. Na rozdíl od modelu na podvozku Trafic je zde kratší postel – 180 cm, nicméně další výbavou prakticky nezaostává od modelu V7CT:

Ceny

V7 CT od JCG Créations má být produktem šitým na míru : ceny jsou proto variabilní podle potřeb a objednávky zákazníka. Ceny jsou tak jen přibližné, u modelu V1 začínají na cca €47.000 a u v tomto článku detailně popisovaného modelu V7 se pohybují od cca €58-62.000. U provedení na VW T6 se pak cena pohybuje kolem €67.500 a výše.

Jedná se ale o základní ceny, s různými příplatky a individuálními změnami se snadno dostanete k částce přes €70.000. Ty ceny berte tedy skutečně jako orientační. Nejsou zkrátka malé, ale jedná se u unikátně řešené vozidlo po všech stránkách. O tom se lze přesvědčit i na tomto propagačním videu:

Úvodní obrázek: https://www.jcg-creations.com/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: