Obytné vozy a drogy

Komentářů:

0

Aktualizace 8.2.2022: Sedmašedesátiletý muž a 40letá žena mají strávit ve vězení tři a půl a dva a půl roku. Oba obžalovaní se plně doznali a uvedli, že měli v úmyslu použít takto vydělané peníze na splacení dluhů. Vozidlo už dostali od zprostředkovatele a nevěděli ani množství a ani formu úkrytu drogy

Následující příběh je jako téměř inspirovaný mým starším článem Karavaning jako námět pro thriller. Nicméně ne každé obytné vozidlo zřejmě míří čistě na dovolenou a odpočinkem.

Za čtyři dny, 28. ledna, stanou před okresním soudem v německém Hanau dva italští občané. Ti se loni na konci července pokusili propašovat náklad marihuany ze Španělska přes Francii do Německa a to v obytném voze registrovaném v Berlíně. Zajímavé je jak množství, tak i způsob odhalení.

Na velkou raději na odpočívadle

Starší z obviněných, muž ve věku 67 let, zastavil s obytným vozem na krajnici dálnice A66 kousek za sjezdem Bad Orb/Wächtersbach v okrese Main-Kinzig. Musel si akutně odskočit. Do stojícího vozu následně narazil projíždějící kamion a poškodil je natolik, že mimo výbavu se na dálnici vysypala i část balíčků ukrytých ve dvojité střešním obložení vozidla. Navíc se balíčky nárazem o vozovku roztrhly.

Rozsypaná droga upoutala pozornost přivolané policie – marihuana se na dálnici obvykle nevyskytuje. Při prohlídce pak policie zjistila i úkryt drog – byli jím dutiny v obytném autě. Celkem pak ve voze našli 137 kg marihuany a to téměř v každé dutině, kterou si lze v obytném voze představit a najít. Na pomoc musely být nakonec přivolány pořádkové jednotky, aby dálnice byla opět „bez drog“. Po dobu úklidových prací musel být provoz sveden levým jízdním pruhem.

Řidič kamionu byl bez zranění, řidič obytného vozu i jeho spolujezdec, žena ve věku 40 let, byli s lehkými zraněními převezeni do nemocnice. A následně tedy obviněni z pašování drog.

Policii se podařilo najít zmíněných 137 kg drogy, ale vzhledem k povětrnostní situaci na místě nehody a poškození vozidla policie jen předpokládá, že i několik desítek kilogramů se zkrátka rozfoukalo. Policie také odhaduje, že celé vozidlo bylo přetíženo a dokud bylo celé, značně překročilo povolenou hmotnost 3.500 kg.

Minimální poučení je, že za jízdy nebo v odstavném pruhu dálnice není radno používat záchod – zejména když pašujete drogy. Ale i bez nich – nikdy nevíte, kdo do vás narazí.

Zdroje, včetně obrázků:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: