Camakuruma – iglú na kolech a zimní kempování v Japonsku

Komentářů:

0

I v dalekém Japonsku znají obytné auta a minulý měsíc, v lednu, tam představili zajímavý koncept obytného vozu s názvem Camakuruma. Tenhle kouzelný název vznikl kombinací japonských slov kamakura (iglú) a kuruma (auto) a na vzniku tohoto netradičního prototypu, a nutno přiznat, že na pohled velmi líbivého, spolupracovalo hned několik společností.

Obytné auto obvykle klade důraz na praktičnost a dále v podstatě už na nic jiného. Občas se ale najdou vozidla, která jsou nejen praktická, ale i krásná na pohled. Camakuruma se posouvá na zcela novou úroveň a sází vše na design.

Základem je vozidlo Toyota, ale na vzniku vozidla se podílela i společnost Camping Car Co., Ltd, aktuálně největší japonská půjčovna kempingových vozů a přispělo i lyžařské středisko Hoshino Resorts. Vzniklo tak auto, které by lyžařům ideálně umožnilo strávit rychlý víkend na horách – půjčit si malé obratné a praktické auto a zaparkovat téměř přímo u sjezdovky. Jak je vidět, Japonci mají velmi podobné tužby, jako mnozí tuzemští karavanisté.

Automobilka Toyota nejen darovala základní vozidlo (v kabině mnozí poznají v Japonsku populární Toyota Dyna), ale k jeho vzniku a hlavně výsledné podobě přispěla také uplatněním své proprietární technologie 2,5D tisku. Skládá se z několika vrstev hmoty postupně nanášené na povrchy, které ve výsledku vytvářejí atmosféru inspirovanou iglú. Tato technologie umožňuje vyjádřit různé vzory a textury a to bez použití formy.

Útulný interiér obytného auta navrhlo návrhářské studio Nippon Design Center. Tím se snad vysvětluje pozornost k detailu, díky které působí interiér Camakuruma tak dokonale a vyváženě. Vše je bílé a nadýchané, designéři berou texturu sněhu jako zdroj inspirace. Pohovka plné velikosti je vybavena nejlepší možnou matrací, která poskytuje oporu tělu, ale také hýčká cestující pro co nejlepší zážitek. Ten má připomínat posezení v měkkém sněhu. Ostatně tato matrace pochází od další tradiční japonské firmy s tradicí od roku 1953 (http://dreamace.co.jp/product/escargot)

Vozidlo má velká okna na každé straně. Jedno je i ve výklenku (alkovně) nad kabinou. Není zde koupelna ani kuchyňský kout – ale umyvadlo zde je. Televize se připevňuje ke zdi a lze ji sledovat z postele.

Koncept karavanu Camakuruma byl formálně představen veřejnosti v lednu v Jokohamě při příležitosti konání výstavy Winter Sport!! 21 v termínu od 14. do 16. ledna 2022

Zajímavosti

Lyžařské středisko Hoshino Resorts nabízí kompletní pronájem obytného auta, tedy zahrnuto je vše od vozidla, parkování, snídani, ski pasy, vstup do bazénu a další služby.

Místem vyzvednutí jsou terminály v Tokiu a městech Chiba, Saitama, Kanagawa a Fukushima. Karavany nabízené na půjčení (pozor, ne Camakuruma, to je zatím jen koncept) jsou až pro 6 lidí na spaní a 7 lidí na jízdu. A pozor, to vše na délce pouhých 498 cm!!

A ceny? Na dva dny, jednu noc, to pro 7 lidi stojí 59.000 jenů, tedy cca 11.000 Kč, na tři dny, dvě noci, 96.200 jenů, tj. 18.000 Kč. Jedná se ale jen o ceny za všední den, pro víkendy a svátky se cena šplhá na 86.320 a 133.425 jenů (16.000 a 25.000 Kč)

V Japonsku se také platí za dálnice, takže na stránkách střediska lze nalézt i tipy, jak ušetřit na mýtném.

Profily firem spolupracujících na konceptu

Nippon Design Center

  • www.ndc.co.jp
  • Studio bylo založeno již v roce 1959 jako reakce na poměrně nízkou reklamy a designu v té době.

Camper Co., Ltd.

  • https://camping-car.co.jp/
  • Prezident: Makoto Yorisada
  • Centrála 2-8-6 Yoyogi, Shibuya-ku, Tokyo Shinjuku Ekimae South Building 1st floor
  • Založena v roce 2009 30. října 2014
  • Počet zaměstnanců 18 (k 1. březnu 2021, včetně smluvních zaměstnanců)
  • Kapitál 10 milionů jenů

Hoshino Resorts Alts Bandai

Toto lyžařské středisko se nachází na skvělém místě s výhledem na jezero Inawashiro na úpatí hory Bandai. Jedna z největších sjezdovek v Japonsku, s kvalitním sněhem a širokou nabídkou kurzů, si ji může užít mnoho lidí od začátečníků až po pokročilé lyžaře.
Sezóna : 29. prosince 2021 až 27. března 2022
URL: https: // www.alts. co.jp/

Denní skipas stojí 4.200 jenů pro dospělého (800 Kč) a 2.200 pro dítě (420 Kč) – ale tyto ceny platí pouze při nákupu přes web. U pokladny se zvyšují na 4900 a 2300 jenů.

V prodeji jsou i různé typy sezonních permanentek v ceně 57.000 jenu pro dospělého (10.700 Kč) a 27.000 pro dítě (5.100 Kč).

Winter Sport!! 21

Největší japonská prodejní akce lyžařského a snowboardového vybavení „Winter Sport !! 21“, vstup zdarma.

Zdroj – tisková zpráva

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: