Fiat Ducato – ochuzení nabídky

Komentářů:

0

Minulý rok byla představena nová generace Fiat Ducato (v pořadí již osmá) a přinesla i nové motory. Nová řada tedy měla objem 2.2 litrů a splňovala normu  6 D-Final. Nabízeny měly být bvě čtyřech výkonových stupních o výkonu 120, 140, 160 a 180 koňských sil.

Nyní se od oblíbené 160 hp verze úplně upouští a zůstávají tak již jen tři výkonové verze. Výrobce Fiat tuto změnu zdůvodňuje snahou o racionalizaci výroby. Přetrvávají stále velké problémy s dodávkami od dodavatelů a tak se snaží o zjednodušení výroby a logistiky v závodě Sevel.  V nedávné době musela být kvůli nedostatku dílů musela být celá výroba několikrát výrazně utlumena.  Omezení počtu dostupných variant motorů by podle Fiatu měla také působit proti dalšímu růstu nákladů.

Motor o výkonu 160k (118 kW) asi bude zákazníkům hledajícím nový obytný vůz chybět.  U středně velkých modelů, zejména v kombinaci s automatickou převodovkou, byl pro mnohé častou volbou a představoval dobrý kompromis mezi výkonem a cenou. Především při porovnání s drahým špičkovým motorem o výkonu 180 koní.

Poznámka: například v roce 2021 u nových obytných vozů v ČR volilo 60% kupujících u Fiatu motor 140k, 32% volilo 160k verzi a nejsilnější motor 180k koupilo jen něco málo přes 5% novomajitelů (přesné označení výkonu motoru zjednodušeno).

Pozorní kupující obytných vozů si této změny již mohli všimnout, protože někteří výrobci obytných vozů upravili odpovídajícím způsobem ceníky. Každý, kdo si objedná obytné auto založené na Fiat Ducato, si nyní může zpravidla vybrat pouze mezi motorem o výkonu 120k, 140 k a 180 k.

 Vzhledem k tomu, že nejslabší varianty se pro větší a těžší vozidla jen stěží hodí a nelze je moc zájemcům doporučit, tak znamená vynechání 160-ti koňové verze další navýšení ceny. A jak prozrazují ceníky, bude příplatek docela vysoký. Například Knaus při volbě 180 hp motoru přidává povinně i automatickou převodovku a příplatek tak činí €8.479, tedy přes 210.000 Kč! Přitom příplatek za 140hp verzi je „jen“ €890.

zdroj: promobil – Weniger Auswahl bei den Dieselmotoren​

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: