Zajímavosti ze světa karavaningu – březen 2022

Komentářů:

0

Norsko – pro soupravy jednotně 80km/h

Od března 2022 se ruší rychlostní omezení 60 km/h pro soupravy s nebržděným přívěsem. Limity jsou nyní sjednoceny na 80 km/h. Nově také pro norské karavanisty přibyde možnost nechat si schválit soupravu/přívěs na limit 100 km/h, tedy Tempo 100. Toto norské osvědčení (aby se to pletlo, existuje pod stejným označením i dánské a u nás známé německé Tempo 100) mohou zatím získat jen vozidla registrovaná v Dánsku, jinými slovy norské předpisy zatím neumožňují přívěsům registrovaným v zahraničí získat v Norsku schválení Tempo 100. Nicméně norské úřady zkoumají možnosti k uzavření dohody vzájemně uznávající tato schválení, tedy alespoň mezi Norskem, Dánskem a Německem.

Důvod pro zvýšení limitu pro nebržděné přívěsy je trochu kuriózní – má se zvýšit bezpečnost provozu, pomalu jedoucí soupravy vytvářely až příliš často nebezpečné situace a zpomalovaly provoz.

Takže od března mohou v Norsku všechny soupravy jezdit 80 km/h.

zdroj: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/tillater-hoyere-hastighet-med-henger-og-campingvogn/id2903888/

Německo – preventivní akce policie

S příchodem jara se po delší pauze v Německu opět rozjíždí preventivní policejní akce, v jejichž rámci si můžete nechat zdarma zvážit obytné auto nebo soupravu. V rámci kampaně se kempaři dozví i informace o správném rozložení nákladu a jeho upevnění, mohou najít i odpovědi ohledně stavu a stáří pneumatik a to vše bez nebezpečí pokuty. Akce podobného rozsahu se pořádají po celém Německu, namátkou třeba:

Česká policie by se mohla inspirovat…

Francie – Le Camper Van Week-End

V termínu od 29.4 do 1.5. 2022 se ve Francii koná velká akce zaměřená na vestavby, přestavěné dodávky a vůbec fenomén VanLife. Má to být příležitost sdílet, diskutovat, učit se a objevovat velké množství modelů, od malých minivanů pro volný čas se stanovou střechou až po profi vestavby, zahrnuty budou i různá alternativních řešení – vyjímatelné vybavení či malé přívěsy. Účast slíbili největší společnosti v oboru i mnoho začínajících firem, sejdou se zde i výrobci příslušenství, půjčovny a na místě bude i cosi jako bazar, kde bude příležitost nabídnou jak příslušenství, tak rovnou celé vozy. Seznam vystavovatelů je dlouhý a v přehledu značek se vyplatí hledat spíše ty, co chybí – viz zde.

Součástí akce je i kulturní program a vystoupení mnoha interpretů v rámci We Love Van Festival. Navíc Le Camper Van Week-End je pro každého! Přístup na akci není podmíněn předložením očkovacího průkazu, rouška dobrovolně. Ať už máte dodávku, dodávku nebo obytné auto, nebo jste jen zvědaví na tento způsob cestování a hledáte své budoucí vozidlo, všichni jste očekáváni! Jako pár, s rodinou, s přáteli si každý najde to, co hledá. Občerstvení budou zajišťovat poměrně stylově food trucky.

Snad jen škoda té vzdálenosti…ale pokud se někdo toulá v téhle části Francie, může se této akce zúčastnit – více informací na https://www.camper-van-week-end.fr/brissac/

Celoročky přímo pro obytné auto

Firma Michelin uvedla na trh nové celoroční pneumatiky pro obytná auta, Michelin CrossClimate Camping. Pneumatiky jsou velmi podrobně popsány v článku na webu Náš parťák obytňák v článku Nová pneumatika Michelin CrossClimate Camping.

Doplním jen ceny pneumatiky, dostupných zatím pro průměr R16:

  • 225/75 R16 116/114 R (170 km/h) – 5.428 Kč
  • 225/75 R16 118/116 R (170 km/h) – 5.931 Kč
  • 235/65 R16 115/113 R (170 km/h) – 5.243 Kč
  • 195/75 R16 107/105 R (170 km/h) – 3.585 Kč

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: