EU se ptá, jak chcete v létě a další rok cestovat – sdělte ji svůj názor

Komentářů:

1

Evropská komise plánuje prodloužit stávající předpisy o digitálním certifikátu EU COVID, lidově covid pas, o další rok. Platnost stávající úpravy končí 30. června 2022 a platnost tak má být prodlouženo až do 30.června 2023.

EK se tedy ptá lidí, co si o tom myslí – možnost na zaslání názoru má každý do 8. dubna 2022 a to na adrese:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13375-Prodlouzeni-platnosti-narizeni-o-digitalnim-certifikatu-EU-COVID_cs

Do této chvíle se zde sešlo 101 623 vyjádření občanů EU – a popravdě, je velmi těžké najít mezi těmito ohlasy ty, jenž by tuto iniciativu podpořili.

Můj názor

Nechci diskutovat o smyslu očkování, které je pro vydání a udržení tohoto covid pasu prakticky nezbytné. Pro mnohé z nás má očkování význam a případná rizika jsou plně vyvážena přínosy. Nicméně se během uplynulého roku ukázalo, že covid pasy posloužily spíše pro vynucování oficiálně dobrovolného očkování pro ty, kteří jej nepotřebovali, a často fungovaly jen jako odměna pro konformní občany, než že by zamezily šíření nemoci. Tedy nesloužili svému účelu. Zcela tak podkopaly jeden ze základů EU, tedy možnost volného pohybu a popřely základní principy právního státu, tj. to, že zásadní povinnosti mohou být ukládaný pouze a toliko zákony.

Jako majitel obytného vozu odmítám omezení cestování v rámci EU představované covid pasy a přes ně vynucované očkování například nezletilých a mladých lidí. Covid pasy a veškerá na ně navázaná omezení by měla být okamžitě zrušena. V uplynulé zimě se dalo „svobodně“ dýchat v Polsku a „nesvobodně“ v Itálii, jaký dopad to mělo, si lze udělat představu z těchto oficiálních grafů:

Závěr

Nebojte se vyslovit – váš názor vás nebude nic stát. Je v pořádku být i zastáncem této „povinnosti“ – bude alespoň jasnější jak EU a EK rozhoduje a jakou má podporu pro svá rozhodnutí mezi občany. Pokud se rozhodnete vyslovit, buďte slušní a věcní.

  1. Matúš Paulovič avatar
    Matúš Paulovič

    Určite som proti predĺženiu covid pasu

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: