Apríl v karavaningu

Komentářů:

0

Letošní první apríl, tedy alespoň se mi zdá, toho moc vtipného nepřinesl. Ale tady je výběr alespoň pár vtípků, které jsem zaznamenal na téma karavaning:

Kabe Imperial TowerMaster 810 FK

Švédský časopis Husbil & Husvagn otestoval nový TowerMaster od firma Kabe. Zcela unikátní obytný vůz, který staví na zkušenostech Kabe s dvoupatrovými karavany. Nový TowerMaster také poskytuje příležitost pro přední kuchyň v obytném automobilu a neskutečné výhledy. Předností je i hodně místa pro celou posádku. Obytné prostory v jednotlivých patrech jsou propojeny bohatě dimenzovaným schodištěm. Vývoj byl poměrně náročný, firma experimentovala i s přemístěním pracoviště řidiče do horního patra, nakonec se ale vrátila ke klasickému umístnění v přední části vozidla. Velkou výzvou byla i dobře fungující asistence při bočním větru a adaptivní vzduchové odpružení, které bylo vyřešeno díky nové umělé inteligencí. Ta kombinuje informace o stavu vozovek spolu s náladou řidiče, způsobem řízením a samozřejmě aktuálním počasím a silou větru.

Possl – bezpečně za jízdy na WC

Místo na WC bývá po čas jízdy nevyužito a tak po vzoru letadel nabízí konečně forma Possl jako příplatkovou výbavu i WC, které lze používat za jízdy. Přitom je možné se i připoutat, což je povinné při rychlostech vyšších než 30 km/h. Za další příplatek bude možné objednat si provedení sedátka ve verzi Comfort a využít pak toto místo po celou dobu jízdy pro dalšího člen posádky. Dle neoficiálních zdrojů bude možné, aby si na záchod skočil i řidič, samozřejmě pouze v případě, že místo nebude použito pro pátého člena posádky.

(tip: Jan Hala, FB)

Od roku 2023 v nabídce nový bezpečností prvek

Novinářům francouzského časopisu pro karavanisty, Le Monde du Camping-Car, se podařilo získat exkluzivní fotografie prototypu nového obytného vozu alsaského výrobce AeroCar, modelu EB-750 Eject. A to včetně špionážních fotografií přímo z testovaní novinky. Jak název nového modelu naznačuje, tento obytný vůz je vybaven převratným doplňkem: vystřelovacím sedadlem. Ředitelce konstrukční kanceláře, Christelle Sanvole, pak nezbylo, než oficiálně přiznat: „Toto je inovace, kterou od nás požadovali naši zákazníci obytných vozů„. Jakkoli se novináři nejprve domnívali, že se jedná o prvek k posílení bezpečnosti, který posádku vystřelí v případě nehody do bezpečí, má tato novinka zejména přispět k dosažení pohody na palubě při kempovaní. Jak dále ředitelka vysvětlila: „Volba televizního programu nebo večerního menu může vést k vášnivým domácím scénám. Jejich řešením pak může být tato vystřelovací sedačka.

Úvodní obrázek: aprílové vtípky roku 2019 z AboutCampbtob.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: