Registrace – druhé čtvrtletí nezačíná dobře

V dubnu roku 2019, tedy poslední normální duben před covidem, se registrovalo 214 nových obytných aut a 70 obytných přívěsů. O tři roky později, v dubnu 2022, je počet registrací v tomto měsíci jen o trochu vyšší – 237 aut a 75 přívěsů. Druhým měsícem tak pokračuje meziroční pokles v počtu nových vozidel a to po předchozím rekordním 18ti měsíčním období růstu. Tento měsíc je dokonce horší než předchozí, meziroční propad o 20% je poměrně výrazný.

Dominantně registrovanou značkou zůstává u obytných aut i ve čtvrtém měsíci tohoto roku Capron, tj. značk Sunlight a Carado. A to s velkým náskokem; loňská jednička Adria zápasí o třetí příčku a to doslova – Volkswagen i Etrusco mohou hned příští měsíc posunout Adrii ještě více dolů.

U přívěsů k žádné dramatické změně nedochází, Hobby, Weinsberg a Knaus domácím registracím i nadále vévodí.

Závěr

Vypadá to tedy, že rekordní rok 2021 nebude překonán. Schází se plno negativních vlivů, které registrace ovlivní a pravděpodobně povedou k poklesu jejich počtu. Je tak sice stále možné, že počet ročních registrací překoná hranici 2.000 vozidel, nicméně dosažení mety 3.000 vozidel je nepravděpodobné.

Prezentována data byla získána z volně dostupných dat o registracích poskytovaných Ministerstvem dopravy. Údaje nemusí být vzhledem k povaze dat naprosto přesné, jakkoli jsem se snažil je zpracovat co nejlépe. Jako nové je počítáno vozidlo nové nebo registrované do šesti měsíců po prvním přihlášení v Evropě (dovoz).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: