Rapido V55 – samostatný sprchový kout ve vestavbě

Komentářů:

0

Ve vestavbách je zvykem, zejména kvůli omezenému prostoru, mít koupelnu, záchod a sprchový kout integrovaný v jednom prostoru, navíc o poměrně nevelkých rozměrech. Francouzský výrobce Rapido, vyrábějí pod značkami jako Dreamer a Rapido, ale dokáže nabídnout samostatný sprchový kout a pak i vlastní koupelnu s WC a umyvadlem a to dokonce na půdorysu Fiat Ducato o délce pouhých 5.99 m:

Rapido V55

Celkové vnitřní řešení je téměř klasické, zejména přední část se nelíčí od konkurenčních značek. Za otočnými sedačkami řidiče a spolujezdce je stůl, poté klasické sedací lavice pro další dva cestovatele. Tato lavice je mírně polohovatelná, podsedákovou část lze vysunout směrem dopředu a tím i měnit sklon opěradla. Navíc je zde úložný prostor pod sedačkami, i když mělký a to se sem vlezlo i topení a nadstavbová baterie – pěkné je řešení detailů, kdy plechové dno je opatřeno anti vibračním textilním povlakem.

Strop nad řidičem je za příplatek zcela otevřen, dominuje mu velké prosklení (Skyview). To sice přináší volný průchod a otevřený prostor, přijdeme však o velmi praktický úložný prostor . A pokud přeskočím hned do zadní části, ani tady se překvapení nekoná, je zde příčné spaní pro dva na posteli o rozměrech 195 x 132 cm. Přední sezení lze rozložit na postel pro další dva nocležníky.

Překvapení uprostřed

Netradičně je řešen prostor mezi předním sezením a postelemi. Kuchyň je prakticky rozdělena na pracovní linku po pravé straně, na straně spolujezdce, což je tradiční koncepce, ale lednice o poměrně impozantním objemu 128 litrů je na druhé straně, za sedací lavicí. A vedle ní je pak sprchový kout. Tedy ne tak zcela, je kombinován s otočnou šatní skříní. Když je potřeba se vysprchovat, otočí se nad postel. Toto řešení nazývá Rapido názvem Modul’Space.

Osobně mi tento koncept nepřijde špatný, pokud by se například dalo odstranit dno u této otočné skříňky, bylo by to vhodné na sušení lyžařského oblečení v zimě. Lze si také všimnout, že jde celý prostor pěkně oddělit od obytného předního prostoru, tedy sezení se stolem, a od kuchyně. Ale celkově není kout moc hluboký.

Kuchyň je také řešena dobře, snad jen pozici plotýnek a dřezu bych prohodil(předchozí modelové roky to měly obráceně), Výhodou je snadno dostupná lednice na druhé straně, s úložným prostorem krytým roletou. Zásuvky lze proti nechtěnému otevření zablokovat tlačítkem. Ze strany dveří je namontována lišta pro rychlé venkovní upevnění vnitřního stolu.

Poznámka: pro rodiny se více hodí model V 65 XL popsaný článku na serveru Vanisti – Rapido V 65 XL model 2022 – neobvyklá koupelna. Kupodivu doložnost tohoto většího modelu je prakticky stejná jako tohoto, vlastně je o 5 kg vyšší, 450 kg.

V kostce

 • základ Fiat Ducato 2.2l, 140 k, rozměry 5.99 x 2.05 x 2.59 m
 • hmotnost 3500 kg, doložnost 445 kg
 • 110 l vody, 100 l odpadu
 • počet míst: 4 na jízdu, 3 na spaní
 • lednice 128 l, absorpční
 • zadní postel 195 x 132 cm
 • topení Truma Combi 4 s CP Plus
 • předinstalován TV držák, zadní kamera Dometic a ozvučení na zadní lavici
 • 100 Ah aku GEL , prostor na 2*13 kg plynové láhve
 • rolety v oknech, včetně předních
 • cena: €54.300 v březnu 2022, vybavený model s příplatky cca €67.000

Video představení:

Úvodní obrázek: inzerce

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: