S obytným vozem do Disneylandu Paříž – kde nocovat

Aktualizace: 22.2.2023 – obytné přívěsy/soupravy na parkoviště nesmí

Pařížský Disneyland (https://www.disneylandparis.com/en-int/) asi netřeba moc představovat. Tento rok oslaví třicet let od svého otevření, brány tohoto parku se otevřely 12.dubna 1992 po čtyřech letech výstavby a devět let od rozhodnutí otevřít v Evropě park. Nejedená se vlastně o jeden park, komplex se skládá z parků dvou – vlastního Disneyland Park a Walt Disney Studios Parku, doplněného o zábavní centrum Disney Village, golfové hřiště, hotely a nákupní centra.

Srdce komplexu, Disneyland Park, se podle amerických vzorů dělí na pět tematických částí, které jsou soustředěny kolem zámku, symbolu parku:

 • Main Street USA – úvodní část parku se stavbami ve stylu přelomu 19. a 20. století.
 • Frontierland – vzpomínka na Divoký západ.
 • Adventureland – dobrodruužství v džungli
 • Fantasyland – země pohádek a fantazie
 • Discoveryland  – vize budoucnosti

Druhý park, Walt Disney Studios Park, byl otevřen o deset let později a budovy zde jsou stylizovány do podoby filmových ateliérů, na ulicích stojí filmové vybavení a různé dekorace. Kromě atrakcí park nabízí několik představení – film, černé divadlo či vystoupení automobilových kaskadérů.

Vyčerpávající informace o parku v češtině, včetně cen, ročních vstupenek a podrobného popisu naleznete na stránkách https://disney.estranky.cz/clanky/disneyland.4.html

Nocování přímo u parku

Přímo kempovat u parku nejde – ale nocovat ano. Své obytné vozidlo můžete zaparkovat na na parkovišti Disneylandu a i přes poplatek €45 ( cena v roce 2022) se jedná o jednu z nejlevnější možností pobytu – jedna ještě levnější je zmíněna v tipu níže.

Tato možnost se však vztahuje pouze na soběstačné obytná auta (přívěsy na parkoviště nesmí), není zde k dispozici elektřina. Voda je k dispozici na parkovišti autobusů, kde můžete také vyhodit odpadky, popřípadě se zbavit odpadní vody (viz mapka níže) a využít sociální zařízení určené primárně spíše pro řidiče autobusů. Najdete zde také toalety a sprchy, ale jejich počet je omezený a mimo provozní dobu jsou zavřeny. Není dovolené žádné tzv. kempingové chování! Tedy žádné grilování, stolečky mimo auto, praní prádla a podobně.

Při vjezdu na parkoviště Disneylandu informujte zaměstnance, že chcete zůstat přes noc. Poté obdržíte lístek na čelní sklo, který vás opravňuje k parkování přes noc. Rezervace předem není nutná, protože parkovacích míst je obvykle dostatek. Jak již bylo zmíněno, cena za přenocování je €45. Tuto částku zaplatíte u vjezdu na parkoviště. Druhý den musíte parkoviště opustit nejpozději do 10:00, jinak budete muset zaplatit za další den. A pozor! Otevírací doba parkoviště je vázána na provoz zábavního parku a pokud přijedete pozdě večer, po zavírací době, může být parkoviště pro vjezd již uzavřeno a tedy zde nezaparkujete.

Tady je situační mapka parkoviště a pokud chcete, je o něco výše i anglické instruktážní video s podrobnými pokyny. Na následující mapce označuje červená cesta příjezd na plochu určenou pro obytná vozidla, žlutě je pak naznačen příjezd k vozovkové výpusti:

Tip na levné stání z P4N

Pár parkovacích a bezplatných míst pro obytné vozy lze najít u čerpací stanice Esso na 1 Av. Robert Schuman, 77700 Coupvray, (GPS: 48.872429, 2.796993). Umožňují přenocování na jednu noc, tolerovány jsou dle sezóny i dvě noci, po třetí noci budete pravděpodobně vyzvání provozovatelem čerpací stanice k odjezdu. Vhodné zejména mimo hlavní prázdninové měsíce . K dispozici je pitná voda a toalety. V noci klid, kolem 6:30 začíná být rušno a hlučno. Kolem 20 minut chůze od Disneylandu, popřípadě se lze do parku dostat vchodem do hotelu Santa Fe.

Kemp poblíž Disneyland Paris

Pokud přeci jen vyžadujete větší pohodlí a nebo z různých důvodů nechcete trávit noc na popsaném parkovišti, nezbyde než se obrátit na některý z kempů poblíž zábavního parku.
Nedaleko parku se nabízí kemp L’international de Jablines , pouhých 10 km od parku (a 30km od centra Paříže) a od návštěvníků má dobré hodnocení. Nabízí mnoho dalších aktivit. V roce 2021 zde modelová rodina 2+2 nechala €44 za noc v sezóně a €37 mimo ni. I když cena se zdá nižší než za stání přímo u parku, je nutné zvážit nutnost dojíždění – tedy jak čas, tak náklady na cestu.

Přehledná mapka popsaných možností stání pro obytné vozy:

Zdroje

Úvodní obrázek:  Façade de Disneyland Paris, en novembre 2021, ManoSolo13241324

 1. Kemp L’international de Jablines doporučuji byli jsme zde loni, areál se spostou možností pro aktivity .. koupání … a autobusové spojení k Disneylandu a následně i vlakem do centra Paříže ..

  Asimetr

  To se mi líbí

 2. Dobrý den,
  do DLP jezdíme pravidelně s dětmi a toto parkoviště využíváme a musím ještě doplnit pár informací pokud by byl někdo blázen jako my tak když si koupíte roční vstupenku tak parkoviště je pro auta zdarma a stejná sleva je i pro obytné vozy takže noc pak stojí 15e. Co se týče času kolik tu strávíte od zaplacení nikdo moc neřeší maximálně vám dají upozornění za okno že to máte doplatit, to znamená že nemusíte nutně před odjezdem pospíchat a klidně se vyspat a odjet až odpoledne, ale pokud to nezaplatíte do večera kdy zavírá psí hotel, kde se to prodlužuje tak se může stát že vám bude v noci klepat služba na auto aby vás upozornily osobně. Otvírací doba parkoviště je sice vázána na otvírací dobu parku, ale pokud přijedete pozdě tak máme vyzkoušeno že je to tak nejlepší, stačí před bránou zaparkovat u krajnice do parku jako spousta dalších opozdilců a vjet až ráno kdy se otevřou brány parkoviště ušetříte tím částku za jednu noc. A poslední informace k té soběstačnosti jako spousta jiných společností v energetické krizi zakrývá parkoviště soláry tak nepočítat moc s přístupem na sluníčko leda zaparkovat přes den mezi autobusy a pak se vrátit, ale většinou tam někteří zůstávají i déle a to ještě v době kdy parkoviště pro obytky nebylo zakryté, ale počítat s tím, že výhledově to zakryjí komplet celé, už teď mají hotové cca 65% z celé plochy.

  Foxee

  Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: