S obytným vozem do Disneylandu Paříž – kde nocovat

Pařížský Disneyland (https://www.disneylandparis.com/en-int/) asi netřeba moc představovat. Tento rok oslaví třicet let od svého otevření, brány tohoto parku se otevřely 12.dubna 1992 po čtyřech letech výstavby a devět let od rozhodnutí otevřít v Evropě park. Nejedená se vlastně o jeden park, komplex se skládá z parků dvou – vlastního Disneyland Park a Walt Disney Studios Parku, doplněného o zábavní centrum Disney Village, golfové hřiště, hotely a nákupní centra.

Srdce komplexu, Disneyland Park, se podle amerických vzorů dělí na pět tematických částí, které jsou soustředěny kolem zámku, symbolu parku:

  • Main Street USA – úvodní část parku se stavbami ve stylu přelomu 19. a 20. století.
  • Frontierland – vzpomínka na Divoký západ.
  • Adventureland – dobrodruužství v džungli
  • Fantasyland – země pohádek a fantazie
  • Discoveryland  – vize budoucnosti

Druhý park, Walt Disney Studios Park, byl otevřen o deset let později a budovy zde jsou stylizovány do podoby filmových ateliérů, na ulicích stojí filmové vybavení a různé dekorace. Kromě atrakcí park nabízí několik představení – film, černé divadlo či vystoupení automobilových kaskadérů.

Nocování přímo u parku

Přímo kempovat u parku nejde – ale nocovat ano. Své obytné vozidlo můžete zaparkovat na na parkovišti Disneylandu a i přes poplatek €45 ( cena v roce 2022) se jedná o jednu z nejlevnější možností pobytu – jedna ještě levnější je zmíněna v tipu níže.

Tato možnost se však vztahuje pouze na soběstačné obytná auta a přívěsy, není zde k dispozici elektřina. Voda je k dispozici na parkovišti autobusů, kde můžete také vyhodit odpadky, popřípadě se zbavit odpadní vody (viz mapka níže) a využít sociální zařízení určené primárně spíše pro řidiče autobusů. Najdete zde také toalety a sprchy, ale jejich počet je omezený a mimo provozní dobu jsou zavřeny. Není dovolené žádné tzv. kempingové chování! Tedy žádné grilování, stolečky mimo auto, praní prádla a podobně.

Při vjezdu na parkoviště Disneylandu informujte zaměstnance, že chcete zůstat přes noc. Poté obdržíte lístek na čelní sklo, který vás opravňuje k parkování přes noc. Rezervace předem není nutná, protože parkovacích míst je obvykle dostatek. Jak již bylo zmíněno, cena za přenocování je €45. Tuto částku zaplatíte u vjezdu na parkoviště. Druhý den musíte parkoviště opustit nejpozději do 10:00, jinak budete muset zaplatit za další den. A pozor! Otevírací doba parkoviště je vázána na provoz zábavního parku a pokud přijedete pozdě večer, po zavírací době, může být parkoviště pro vjezd již uzavřeno a tedy zde nezaparkujete.

Tady je situační mapka parkoviště a pokud chcete, je o něco výše i anglické instruktážní video s podrobnými pokyny. Na následující mapce označuje červená cesta příjezd na plochu určenou pro obytná vozidla, žlutě je pak naznačen příjezd k vozovkové výpusti:

Tip na levné stání z P4N

Pár parkovacích a bezplatných míst pro obytné vozy lze najít u čerpací stanice Esso na 1 Av. Robert Schuman, 77700 Coupvray, (GPS: 48.872429, 2.796993). Umožňují přenocování na jednu noc, tolerovány jsou dle sezóny i dvě noci, po třetí noci budete pravděpodobně vyzvání provozovatelem čerpací stanice k odjezdu. Vhodné zejména mimo hlavní prázdninové měsíce . K dispozici je pitná voda a toalety. V noci klid, kolem 6:30 začíná být rušno a hlučno. Kolem 20 minut chůze od Disneylandu, popřípadě se lze do parku dostat vchodem do hotelu Santa Fe.

Kemp poblíž Disneyland Paris

Pokud přeci jen vyžadujete větší pohodlí a nebo z různých důvodů nechcete trávit noc na popsaném parkovišti, nezbyde než se obrátit na některý z kempů poblíž zábavního parku.
Nedaleko parku se nabízí kemp L’international de Jablines , pouhých 10 km od parku (a 30km od centra Paříže) a od návštěvníků má dobré hodnocení. Nabízí mnoho dalších aktivit. V roce 2021 zde modelová rodina 2+2 nechala €44 za noc v sezóně a €37 mimo ni. I když cena se zdá nižší než za stání přímo u parku, je nutné zvážit nutnost dojíždění – tedy jak čas, tak náklady na cestu.

Přehledná mapka popsaných možností stání pro obytné vozy:

Zdroje

Úvodní obrázek:  Façade de Disneyland Paris, en novembre 2021, ManoSolo13241324

One comment

  1. Kemp L’international de Jablines doporučuji byli jsme zde loni, areál se spostou možností pro aktivity .. koupání … a autobusové spojení k Disneylandu a následně i vlakem do centra Paříže ..

    Asimetr

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s