Obytný vůz k zapůjčení za jedno euro

Aktualizace: 12.6 – druhý pohled

Berlínský startup Movacar se zaměřil na zprostředkování přesunu obytných aut pro půjčovny. To běžně dělají či dělali placení řidiči, nicméně startup se pokouší rozšířit praxi běžnou pro běžné autopůjčovny i do oblasti kempování.

Samotná společnost Movacar vznikla již v roce 2018 a původně se zaměřila na běžná auta, nicméně nyní již několik týdnů zkoušejí totéž s obytnými auty. V nabídce jsou obytná aut půjčoven Roadsurfer a Indie Campers, tedy vozidla jak VW California, Mercedes V Marco Polo nebo Ford Nugget. Nabídka vozů a tras je dostupná nejen přes webové stránky, ale k dispozici jsou i aplikace pro mobilní telefony.

Jak uvádí zpravodajský web Bild, například přesun VW Californie z Berlína do Toulouse bude stát řidiče pouze jedno euro, na přejezd má 72 hodin (3 dny), první nádrž paliva je zdarma. Vzdálenost míst je 1700 km a řidič může nanejvýše ujet 1900 kilometrů. Další palivo si musí zaplatit, stejně tak i každý kilometr nad těch zmíněných 1900 km – přijde na 50 centů.

Dobu strávenou na cestě je ale možné prodloužit na 168 hodin, tedy 7 dnů a to za 89 eur. Kilometry se pak nepočítají, ovšem ani první nádrž není již zahrnuta. Ovšem i tak, pronájem obytného vozidla za necelých €13 na den….kde to najdete? Radost z tak výhodné nabídky kazí fans jen akt, že po odevzdání vozidla v cílové destinaci je cesta zpět na vás a ve vaši režii.

Požadavky služby na řidiče:

  • vlastnictví řidičského průkazu minimálně 12 měsíců (musí se jednat o ŘP platný v Německu, což zahrnuje i ŘP členských zemí EU, tedy i české),
  • složení zálohy €800.

Přepravovaný vůz je pojištěn, spoluúčast řidiče je €1500 za každou škodu. Druhý řidič je zdarma, případné zapůjčení ložního prádla je zpoplatněno částkou €29 za sadu.

Aktuálně je například v nabídce přesun z nám blízkého Lipska do španělské Sevily – a na cestu můžete mít až týden času, a to za €89 plus náklady na palivo. Roadtrip po Evropě pro dva takto zapůjčeným vozem tak může přijít na cca €147 částky za půjčení (dvakrát sada ložního prádla), plus odhadem kolem €550 nákladů za palivo, parkování po cestě může vyjít na zhruba dalších €80. Týdenní výlet tak pro dva vyjde na částku €777 – což je velmi výhodné ve světě půjčoven obytných aut. Ale nikoliv úplně levné, navíc itinerář je do jisté míry dán a denně je nutné ujet zhruba 450 km.


Existuje i druhý pohled na tuto službu či půjčení – v případě 24 až 72 hodin je to celé šibeniční a ten, kdo na toto přistoupí, vlastně supluje zaměstnance dotyčné půjčovny, jen bez nároku na jakoukoliv ochranu. První placená nádrž to nemůže až tak vyvážit, neboť obvykle jednu nádrž bude muset řidič zaplatit ze svého (cca €160) a k tomu se přidají poplatky za dálnice pokud cíl leží třeba ve Francii nebo Španělsku (například €50-120). Pokud by dotyčná půjčovna musela využít zaměstnance, její náklady by se pohybovali minimálně od €800 či ještě více – takže to půjčení na tři dny za euro může být z její strany skvělým obchodem.

Zdroje:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: