Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je na světě nejkrásnější?

Malý tip na vylepšení lednice, pokud je umístněná nahoře. Panely lednic se dají většinou vyměnit, aby ladili do interiéru. Výrobci používají tenkou dýhu o tloušťce cca 2-3 mm maximálně.

A protože ve vestavbě je málo místa a zrcadlo v koupelně je umístněné trochu divně, zkusil jsem dát na lednici zrcadlo. Pochopitelně běžné skleněné zrcadlo bych si na takovou plochu netroufal dát. Experimenty se zrcadlovými fóliemi ke kýženému efektu nevedly a tak jsem nakonec objevil možnost objednání plexisklového zrcadla. Kousek od Brna, v Jedovnicích, to na míru nařeže firma Koplast.

Rozměr jsem volil 873 x 290mm, tloušťku 2mm – to jsou údaje pro lednici Dometic RC 10.4 – cena s daní byla poměrně přijatelných 483 Kč včetně nařezání. Což je přijatelnější než si koupit celou plotnu – i tu jde koupit, rozměr 2050mm x 1520mm stojí cca 4.300 Kč – tu lze koupit třeba tady.

Výměna je jednoduchá, ty 2mm tloušťky tak akorát, i když výrobce lednice připouští až 3mm. Ale deska o této tloušťce už tam jde dost špatně, 2mm tam hravě vklouznou a dobře drží.

Uvidím jak se to osvědčí – nejsem si jist zcela odolností proti poškrábání, pozor se musí dát i při čištění. Nicméně to nepůsobí v interiéru úplně špatně a mírně to opticky rozšiřuje interiér. A na rychlé zkontrolování vzhledu to přijde vhod.

Pro majitele obytných vozů s lednicí pod kuchyňskou linkou tenhle tip není – leda snad pokud by místo zrcadla chtěli nějak jinak barevnou plochu, plexisklo se vyrábí v různých barvách.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: