Nádobí na vaření ve vestavbě

Vestavba je trochu specifická, musí se dost brát ohled na místo, skladnost a podobně. A platí to i pro nádobí. My prošli kolečkem od běžného nádobí „co dům dal“ až k dnešní sestavě.

Omezení ve vestavbě

Jsou zde omezené skladovací prostory, skříně či šuplíky jsou navíc obecně obtížněji přístupné než ve velkém obytném vozidle. Odkládací plochy jsou pak malé. Ve vestavbách často používaná kombinace vařiče a dřezu Dometic má omezení průměru dna nádob pro vaření na 16 a 22 cm a například trouba Omnia je tam tak tak.

Dřez je také poměrně malý, s rozměry cca 22 * 26 cm a umývání nádobí je trochu komplikovanější.

Takže nakonec, s ohledem na výše uvedené, máme toto:

  • pánev 22cm, cena 649 Kč
  • hluboká pánev 22 cm, cena 899 Kč
  • rendlík 16 cm, cena 699 Kč
  • rendlík 20 cm, cena 1.089 Kč
  • poklice 16, 20, a 22 cm, cena cca 1.498 Kč
  • dvě rukojeti Ingenio, zahrnuto v ceně
  • prokládací podložky, v akci
  • konvice 2l, cca 290 Kč

Tato sestava stála dohromady 5.124 Kč, pořizoval jsem ji ale o různých prodejců (Home & Cook a Mall), podle toho, kde byla jaká cenová nebo dárková akce. Jedná se o modely z vyšších modelových řad Tefalu (Ingenio Natural Force, Unlimited) , se zvýšenou odolností. Základní provedení přijde na méně a také váží méně. Například obchod Lidl prodává levnější podobné provedení pod značkou ERNERSTO ve dvou různých sestavách, ale nelze si takhle pořídit celou výše uvedenou sestavy – při doplnění by cena byla zhruba 4 100 Kč, tedy o tisícovku méně.

Bohužel Tefal nemá žádnou zvýhodněnou sadu určenou pouze pro karavany či vestavby, takže nejde nijak výrazně ušetřit. Kdyby udělal sadu Van, bylo by to prima. Sestava je právě pro omezené prostorové nároky naprosto funkční – tím, že zde chybí ucha, se s hrnci či pánvemi dobře manipuluje, připojení nebo odpojení rukojeti je rychlé a pohodlné. I když v některých recenzích jsem zaznamenal, že v místě častého uchycování rukojeti se po nějaké době projeví opotřebení vrchní vrstvy. Zatím jsem nic takového nepozoroval.

Rendlíky objemově stačí na přípravu jídla pro 4 člennou posádku, pro dva je to pak více než dostačující. Poměrně univerzální je hluboká pánev, měl jsem o ní pochybnosti, ale je to takový velký a přitom nízký hrnec, takže nakonec jsem i s ní spokojen.

Vejdou se dobře do dřezu a nemusíte se bát, že úchopy budou někde zavazet. Celá tato sestava se také dobře skladuje a přepravuje a vejde se do jediného šuplíku v kuchyňském bloku, který je navíc poměrně úzký.

Co se týče váhy, hmotnost je cca 4.8 kg – což mi nepřijde nijak vysoké číslo. Levnější provedení jsou samozřejmě lehčí.

Levnější alternativy

Orion nabízí sadu pánev 24 cm za 349 Kč a rendlíky 16/18/20 c m za 1.199 Kč včetně jedné rukojeti, další rukojeť stojí 349 Kč. Dokoupit je třeba pokličky, ale ty zdaleka nejsou provedeny tak, jako u Tefalu, chybí hluboká pánev i sortiment v 22 cm.

Obchod Lidl prodává levnější podobné provedení pod značkou ERNERSTO. Opět, chybí pokličky (lze použít Tefal) a další části sestavy.

Ušetřit tak lze částku cca 1-2.500 Kč, ale čím větší úspora, tím více kompromisů. Ani jedna z těchto zdánlivě levnějších alternativ ale nedá dohromady popisovanou sestavu – výrobky Tefal i šíře sortimentu této značky jsou pro dané potřeby poměrně jedinečné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: