Největší letošní sraz bulli v Evropě

Poté, co byl zrušen dlouho očekáváný VW Bus Festival, původně plánovaný od 15. do 17. července 2022 na výstavišti v německém Hannoveru, přebrala pomyslnou první příčku, alespoň co se týče počtu aut, akce s názvem French VW Bus Meeting.

French VW Bus Meeting

Akce se uskuteční od 19. do 21. srpna 2022 a to po třech letech – zatím poslední ročník se konal v roce 2019 a účastnilo se jej 1.700 vozidel. Letošní pátý ročník má být o trochu skromnější, počítá s účastí 1.500 ikonických dodávek v různých úpravách.

Mezery mezi jednotlivými ročníky ale nejsou nic výjimečného . První setkaní se konalo již v roce 2011 a účastnilo se „jen“ 550 vozidel, O rok později, v roce 2012, přijelo již 800 dodávek, třetí ročník v roce 2014 přilákal již 1.300 těchto ikonických aut a v roce 2019 se jich sjelo již zmíněných sedmnáct stovek.

Program

K vidění mají být modely z celé historie – od základní verze s dvěma předními okny, T2 s panoramatickým čelním sklem i poslední zástupci s motorem vzadu, tedy řady T3. A pak i T4, T5 a T6. Samozřejmě i s ukázkami – budou se konat jízdy s terénními modely T3 Syncro, jezero bude využito k předvedení Schwimmwagenu, obojživelného vozu

Počet míst je již dopředu daný, aby pořadatelé zaplnili plánovaně celý areál. Účastnický poplatek je €69 za vozidlo, bez ohledu na počet členů posádky. Ti tak získají v této ceně nejen možnost stání, ale i přístup na veškerý doprovodný program, tedy koncerty, show na jezeře, k sanitárnímu vybavení a sprchám.

Mimo přehlídku vozidel bude v místě samozřejmě bohatý kulturní program, orientovaný ale jak jinak především na francouzské publikum. V sobotu se na jezeře v areálu uskuteční i ohňostroj a dronová show. Dětem bude k dispozici hřiště s atrakcemi i lezecká stěna.

Účastnit se budou také všemožní prodejci – přes obchodníky s vozidly, náhradními díly a dalším vybavením až po řadu food trucků.

Vstupné

Denní vstupné pro návštěvníku je pak na místě €10, děti do 12ti let mají vstup zdarma. V předprodeji je vstupenka za €8 a třídenní permanentka za €15.

A pozor, placený vstup je jen v pátek a v sobotu, v neděli 21.8 je díky příspěvku departementu Saône et Loire vstup zdarma.

V kostce

A co Německo?

Celá akce je spíše předehrou toho, co se chystá na 23. až 25. června 2023 v Hannoveru. Zde se plánuje účast dokonce více jak 6.000 vozidel a to po dlouhé době, poslední akce podobného typu se zde konala v roce 2007 a letošní opakování bylo, jak již bylo zmíněno v úvodu článku, zrušeno.

A pozor, prodej vstupenek s možností rezervovat si místo na parkování začne za pár týdnů, 15. srpna 2022, od 12 hodin, sledujte webovou stránku https://www.vw-bus-festival-2023.de/

úvodní obrázek: web akce

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: